11.09.2019 09:08 0 Gol

Rusza czwarta edycja programu 'Ekstra Talent'. Turniej odbędzie się też w Trójmieście

Mat. pras.

Od Łodzi do Krakowa – w ciągu najbliższego miesiąca trwać będzie czwarta już edycja cyklu „Ekstra Talent”, organizowanego dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program we wrześniu zawita również w Gdyni i Gdańsku.

„Ekstra Talent” to program, który łączy w sobie turniej piłki nożnej dla dzieci do 12. roku życia oraz testy sprawnościowe. W turniejach, jakie odbywają się w 15 miastach Ekstraklasy, biorą udział młodzi piłkarze z drużyn zaproszonych przez kluby. Rywalizacja odbywa się na czterech boiskach z udziałem zespołów złożonych z 12 zawodników. Po fazie grupowej i pucharowej wszystkie drużyny biorą udział w uroczystej dekoracji. Medale na szyjach zawodników wieszają m.in. piłkarze i trenerzy z klubu organizującego turniej.

W przerwach między fazami turnieju odbywają się testy sprawnościowe pod okiem wolontariuszy z AWF Warszawa. Dzieci mogą sprawdzić się w trzech próbach: zwisie na ugiętych rękach, biegu wahadłowym 10 × 5 metrów oraz w biegu wytrzymałościowym, wahadłowych na 20 metrów. Wyniki testów odbywających się według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, zostały zapisane w Narodowej Bazie Talentów prowadzonej przez ministerstwo.

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad trzy tysiące chłopców i dziewczynek, prowadzonych przez ponad 300 trenerów piłki nożnej. Tegoroczny cykl rozpoczyna się 10 września w Łodzi, a kończy 28 września turniejem Cracovii. „Ekstra talent” zawita także do Trójmiasta. W Gdyni odbędzie się 21 września na Witominie przy ul. Nauczycielskiej 9. Dzień później turniej zawita w Gdańsku przy ul. Meisnera 5.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24