12.09.2019 09:42 1 Mat. red. Artykuł sponsorowany

Własny dom – sfera marzeń czy inwestycja dostępna dla każdego?

Mat. pras.

W większych miastach w Polsce możemy obserwować istny boom mieszkaniowy. Polacy, mimo braku państwowych dofinansowań, ale dzięki nadal dobrej koniunkturze, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne, kupują własne mieszkania… skrycie marząc o domach. Wydają im się one poza ich zasięgiem finansowym – zupełnie niesłusznie! Jak cieszyć się własnym domem bez zaciskania pasa?

Mieszkanie kontra dom

Wystarczy pojechać do Trójmiasta, Warszawy czy Wrocławia, aby na własne oczy zobaczyć, że osiedla bloków wyrastają jak grzyby po deszczu. Polacy dostrzegli, że ceny wynajmu są niebotycznie wysokie w stosunku do wysokości rachunków i rat kredytu. Oszczędzają więc na wkład własny, biorą kredyt hipoteczny i kupują mieszkanie. Wciąż jednak skrycie marzą o domu jednorodzinnym albo szeregowym, który wydaje się poza zasięgiem ich portfeli ze względu na rosnące ceny ziemi, materiałów budowlanych i robocizny.

Posiadanie mieszkania ma swoje zalety. Należy do nich bez wątpienia brak przymusu odśnieżania podjazdu czy napraw budynku, które w domach należą z reguły do obowiązków właścicieli. Jest też łatwiej je odsprzedać lub wynająć, jeśli nie jesteśmy pewni, w jakim miejscu na świecie chcemy osiąść. Gdy jednak rodzina nam się powiększy, trudno dokonać w nim modernizacji, aby zwiększyć komfort mieszkańców. Za dbanie o części wspólne trzeba natomiast płacić. Dodatkowo nie mamy możliwości ekologicznego pozyskiwania energii, a mieszkania często są albo przegrzane lub niedogrzane – co nie pozostaje bez wpływu na wysokość rachunków. Wreszcie łatwiej też o konflikty sąsiedzkie i mniejsze poczucie prywatności.

Zazwyczaj tylko parterowe mieszkania mają dostęp do namiastki ogrodu. Nawet duże tarasy nie zastąpią własnej zielonej przestrzeni. W przydomowym ogrodzie można hodować rośliny, urządzić przestrzeń do zabawy dla dzieci, zorganizować grilla, a nawet postawić przenośny basen. Aby móc skorzystać ze wszystkich zalet, jakie niesie za sobą posiadanie domu nie potrzebna jest wygrana na loterii – wystarczy znaleźć osiedla domów szytych na miarę portfeli i potrzeb Polaków.

Mat. pras.

Mat. pras.

Inwestycje szyte na miarę portfela

Aby dobrze zainwestować pieniądze, szukajmy domów tworzonych z wysokiej jakości materiałów budowlanych. Dobrze wykonane izolacje termiczne i nowoczesne instalacje pozwalają na odpowiednie docieplenie budynków, łatwą regulację temperatury, a co za tym idzie – niskie koszty ogrzewania, które stanowi największą część rachunków. Dzięki temu ich miesięczne utrzymanie kosztuje tyle, co mieszkania w bloku – nie jest więc dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Domy, w których mieszka się najbardziej komfortowo, posiadają własną działkę – idealną do urządzenia ogrodu ze swoich marzeń. Może to być zarówno doskonałe miejsce wypoczynku, zabawy dla dzieci, jak i do realizowania pasji ogrodniczych. Spokojna okolica i położenie w oddaleniu od zgiełku miasta, jednak wciąż z łatwym do niego dojazdem to kolejne korzyści, które powinniśmy brać pod uwagę, szukając swojego miejsca do życia. Na osiedlach takich często znajdują się parkingi z odpowiednią ilością miejsc, z których blisko jest do każdego domu.

Wszystkie te zalety – a także wiele innych – posiadają domy Sasanka. Twórcami tego projektu inwestycyjnego są właściciele firmy MultiDom z Wejherowa. Celem autorów pomysłu jest budowa 1000 Sasanek rocznie, które będą na wyciągnięcie ręki niemal każdego Polaka. Jest to możliwe dzięki dzieleniu się know-how: projektem i metodami budowy z partnerami biznesowymi z całego kraju. Obecnie inwestycja ta realizowana jest w Gowinie k. Wejherowa. Powstające budynki to model L – komfortowe domy, które charakteryzują się niskimi kosztami utrzymania a rata kredytu za taki dom może wynosić tylko 1087zł/miesięcznie czyli porównywalnie z kosztem wynajęcia 2 pokojowego mieszkania.

Już w najbliższą sobotę 14 września 2019r. deweloper Multidom organizuje dzień otwarty na nowym osiedlu w Gowinie k.Wejherowa. Będziesz mógł tam obejrzeć wykończoną pod klucz Sasankę.

Link do wydarzenia

Ten ogólnopolski program wcielany jest w życie m.in. w Bystrej koło Bielsko-Białej, Trojanach k.Warszawy, Olsztynie, a niedługo także w Grudziądzu. Już teraz mieszka w nich kilkadziesiąt zadowolonych ze swoich decyzji finansowych rodzin. Korzystają oni z zalet, jakie są wartością dodaną do zakupu Sasanek.

Mat. pras.

Wybór na całe życie

Kupno własnego miejsca do życia to inwestycja długofalowa. Należy pamiętać, że koszty, które ponosimy, to nie tylko te finansowe, jak cena za metr kwadratowy powierzchni czy przyszłe rachunki, ale też to, z czego rezygnujemy podejmując decyzję: brak własnego ogrodu czy pełnej prywatności. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, a także sprawdzić osobiście dostępne możliwości. Może się okazać, że spełnienie marzeń o własnym domu nie jest mrzonką, lecz realną możliwością w zasięgu naszego portfela.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24