12.09.2019 12:10 0 Kwt/mat. pras.

Niepodległa wielu wymiarów: Dwa magiczne koncerty jednego dnia

źródło: Facebook

Festiwal Muzyczny „Niepodległa wielu wymiarów” to projekt kulturalny, na który składa się 11 wydarzeń artystycznych, realizowanych w 10 miejscowościach województwa pomorskiego. W najbliższą niedzielę (15 września) w ramach festiwalu odbędzie się koncert zespołu Art’n’Voices w Luzinie. W tym samym dniu w kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim wystąpi Ewa Sawoszczuk (organy) oraz Przemysław Wawrzyniak(dudy szkockie).

W niedzielę (15 września) o godzinie 18:15 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Luzinie odbędzie się koncert jednego z najbardziej utytułowanych zespołów wokalnych w Polsce – Art’n’Voices z Wejherowa. Świątynię wypełnią dźwięki kompozycji sakralnych, utworów kompozytorów współczesnych, jak również dzieł w języku kaszubskim.

Także w tym samym dniu o godzinie 16:00 w kościele pw. św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim odbędzie się koncert inaugurujący II Festiwal Muzyczny Niepodległa Wielu Wymiarów w tym mieście. Świątynię wypełnią dźwięki nietuzinkowego duetu: organów oraz dud szkockich, natomiast wykonawcami tego wyjątkowego koncertu będą Ewa Sawoszczuk (organy) oraz Przemysław Wawrzyniak (dudy szkockie). Zabrzmią również flety irlandzkie, a podczas koncertu będzie można poszerzyć swoją wiedzę nt. muzyki celtyckiej

Celem Festiwalu Muzycznego „Niepodległa wielu wymiarów” jest ukazanie polskiej kultury, sztuki i tradycji jako oryginalnej i złożonej struktury, która, wbrew stereotypom, nie skończyła się na Mickiewiczu czy Chopinie i nie ogranicza się do powielania utartych szablonów, ale żyje i się rozwija.

Organizatorem festiwalu jest działające od 2012 roku Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej, które zajmuje się promowaniem kultury i młodych artystów na terenie Pomorza i całego kraju. Festiwal sfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019”. Dyrektorem festiwalu jest Błażej Musiałczyk.

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24