12.09.2019 16:00 3 Gol

Żółto-czarni podejmą Olimpię Elbląg

Fot. Nadmorski24.pl/archiwum

W meczu IX kolejki II ligi piłkarze wejherowskiego Gryfa podejmą Olimpię Elbląg. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (15 września) o godzinie 17:00 na Wzgórzu Wolności. Żółto-czarni w trwającym ligowym sezonie nie odnieśli jeszcze zwycięstwa.

Po raz pierwszy przystąpiliśmy do meczu jako faworyt, ale Gryf gra lepiej niż wygląda jego sytuacja w tabeli. Początkowo łatwo dochodziliśmy do szans podbramkowych, ale przeciwnik już po 20 minutach był równorzędnym rywalem. Drżeliśmy do końca o dobry wynik – to słowa trenera Błękitnych Stargard, Adama Topolskiego, wypowiedziane po meczu VIII kolejki z Gryfem Wejherowo, zakończonym wynikiem 2:1 dla miejscowych.

Tyle że pochlebnymi opiniami gryfici punktów nie zdobędą. Od początku sezonu na ligowych boiskach wejherowianie nie mogą odnaleźć formy i dotychczas po ośmiu spotkaniach na swoim koncie mają zaledwie dwa punkty, które klasyfikują ich na ostatnim miejscu w tabeli.

Gryfici z pewnością liczą na to, że uda im się w końcu przełamać w najbliższym meczu. Ale rywal do łatwych należeć nie będzie. Do Wejherowa przyjedzie aktualnie ósmy zespół w tabeli, Olimpia Elbląg. Zawodnicy Adama Noconia, jak na razie, dobrze radzą sobie na wyjazdach, bo w trzech dotychczasowych meczach wyjazdowych dwa wygrali i jeden zremisowali. Ostatni raz Gryf miał okazję się zmierzyć z Olimpią w lipcu br., w meczu kontrolnym przygotowującym do sezonu. Wówczas drużyna z Elbląga wygrała 2:0.

Przy okazji meczu Gryfa przypomnijmy, że w czwartek (12 września) ruszyła przedsprzedaż biletów na mecz 1/32 finału Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Bilety w cenie 50 zł można nabywać w siedzibie klubu na Wzgórzu Wolności do piątku (13 września) w godzinach 14:00–18:00 lub do wyczerpania puli wejściówek. Pucharowy pojedynek odbędzie się 24 września o godzinie 15:30 w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24