18.09.2019 07:40 1 Mat. red. Artykuł sponsorowany

Projekty domów tanich w budowie. Jak wybrać dom, który wybudujemy szybko i oszczędnie?

Dom przy Wiosennej 8 - www.galeriadomow.pl

Jak najlepiej wybudować dom? Szybko i możliwie najtaniej – to odpowiedź, która usatysfakcjonuje każdego inwestora. Ale żeby tak sprawnie uporać się z inwestycją należy dobrze wybrać projekt domu. Które projekty domów możemy określić jako tanie w budowie i co wpływa na ekonomię realizacji? Warto przyjrzeć się tematowi bliżej.

Projekty domów tanich w budowie, czyli jakie?

Chcąc tanio i szybko wybudować dom musimy zdecydować się na odpowiedni projekt domu. Musimy porzucić fantazje o przestronnej willi w amerykańskim stylu i skupić się na tym, co najważniejsze – na domu, rozumianym, jako solidny i trwały dach nad głową i spokojne miejsce do życia. Projekty domów tanich w budowie to głównie domy o małej i średniej powierzchni. To domy zaprojektowane tak, by nie generowały dużych kosztów, zarówno na etapie realizacji, jak i późniejszego użytkowania. Należy zwrócić uwagę, by projekt domu był kompletny, by już na początku nie trzeba było uzupełniać go np. o dodatkowe projekty instalacji wewnętrznych, lub charakterystyki energetycznej. Solidne projekty domów posiadają wszelkie projekty branżowe w dokumentacji projektowej. Dlatego warto zdecydować się na sprawdzoną i renomowaną pracownię projektową, która gwarantuje wykonanie dokumentacji na najwyższym poziomie.

Gdy już przystąpimy do wyboru projektu musimy zwrócić uwagę na kilka elementów, które decydują, czy dany projekt możemy uznać za tani w budowie, czy nie. Projekty domów tanich w budowie to przede wszystkim te, które posiadają prostą konstrukcje, zwartą bryłę i kształtną formę, najlepiej opartą na planie kwadratu, czy prostokąta. Wybierając rodzaj dachu powinniśmy decydować się na prosty dwuspadowy dach o niewielkiej powierzchni. Zrezygnujmy przy tym ze wszelkiego rodzaju wykuszy i lukarn. Każde „udziwnienie” konstrukcji automatycznie podnosi koszty inwestycji. Obniżymy koszty budowy jeśli zdecydujemy się wybrać projekt domu bez garażu oraz piwnicy. Każda dodatkowa przestrzeń, to nie tylko droższa budowa, lecz również wyższe koszty eksploatacji. Warto również przyjrzeć się samej konstrukcji domu. Najtańsze projekty domów to te, które do minimum ograniczają ilość drogich w wykonaniu elementów konstrukcyjnych (nośnych) w budynku.

Dom przy Bukowej 14 - www.galeriadomow.pl

Mieszkaj taniej. Projekty domów tanich w użytkowaniu

Tani dom to nie tylko tania budowa. Analizując całość inwestycji warto pomyśleć również o projekcie domu w kontekście późniejszego użytkowania budynku. Aby dom był energooszczędny, a przez to tańszy w eksploatacji w kręgu naszych zainteresowań powinny się znaleźć projekty domów, które posiadają możliwość ograniczenia utraty ciepła. Optymalizacja ilości i wielkości okien to jeden z zabiegów pozwalający oszczędzić na ogrzewaniu. Mniejsze przeszklenia, to mniejsze straty ciepła. Warto pomyśleć również o alternatywnych, wspomagających tradycyjne systemy, metodach ogrzewania budynku. Instalacja solarna, czy fotowoltaiczna może znacznie ograniczyć koszty energii użytej do podgrzania wody, czy ogrzania domu. Podobnie jest z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperacja). Takie instalacje to oczywiście inwestycja, ale istnieje wiele programów refinansowania nowoczesnych źródeł pozyskiwania energii (np. program Czyste Powietrze ), które pozwalają stosunkowo niewielkim kosztem zaopatrzyć dom w odpowiednie instalacje.

Projekty domów tanich w budowie do domy zoptymalizowane pod kątem ekonomicznym. Założeniem przyświecającym ich projektantom jest szybka, sprawna i oszczędna budowa domu. Wybierając dom tani w budowie godzimy się z niektórymi ograniczeniami, wybierając pewność inwestycji. Nie ryzykujemy, iż nasz budżet nie sprosta nadrzędnemu celowi, którym jest własny dom.

Widzimy jaką rolę odgrywa trafny wybór, wybierajmy więc projekty domów, które pozwolą nam ze spokojną głową przejść przez emocjonującą przygodę, jaką jest budowa własnego domu.

Dom przy Imbirowej 6 N - www.galeriadomow.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24