19.09.2019 09:10 16 mike

Wejherowo: Dodatkowy miesiąc utrudnień na Przemysłowej

Fot. TTM

Remont ulicy Przemysłowej w Wejherowie został przedłużony do końca października. Wydłużenie prac o miesiąc miało być konieczne ze względu dodatkowe utrudnienia, które pojawiły się podczas realizacji inwestycji. Do 28 września będzie też obowiązywał zakaz skrętu z ulicy Przemysłowej w Graniczną i z Granicznej w stronę Przemysłowej.

Na ulicę Przemysłową wróciły znaki, mówiące o zakazie skrętu w ulicę Graniczną. W rejonie skrzyżowania w najbliższym czasie skoncentruje się część prowadzonych prac, które już się rozpoczęły.

W związku z tym został zamknięty wyjazd z ulicy Granicznej do 28 września – nie, jak wcześniej informowaliśmy, do 27 września. Ma to związek z ostatnimi opadami deszczu. Przepraszamy za te utrudnienia. Kierujemy też prośbę do kierowców, aby się dostosowali do obowiązującego oznakowania. To ułatwi wykonawcy jak najszybszą realizację prace – mówi Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Kierowcy, którzy na co dzień korzystali z remontowanego odcinka ulicy Przemysłowej, wcześniej wskazywali, że właśnie zakaz skrętu w lewo, w ulicę Graniczną, jest najbardziej uciążliwy. To samo dotyczyło zakazu ruchu na ulicy Granicznej. Ostatecznie zakazy zostały zniesione, a teraz – znów powracają na najbliższe dni. Niestety, wydłużya się także realizacja całości inwestycji.

Mogę poinformować, że prace potrwają do końca października – potwierdza Jacek Thiel. Umowa przewidywała zakończenie robót do września, natomiast w trakcie realizacji inwestycji doszło kilka dodatkowych spraw, które wykonawca musi zrealizować. Wyraziliśmy na to zgodę. Myślę, że to już ostateczny termin – dodaje.

Wtedy też najprawdopodobniej ruch na tym odcinku drogi zostanie przywrócony w obu kierunkach. Wartość inwestycji to niemal cztery miliony złotych, a jest ona finansowana po połowie z budżetu powiatu wejherowskiego i ze środków pochodzących z budżetu centralnego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24