21.09.2019 07:43 3 Kwt/www.festiwalgdynia.pl

„Solid Gold” wraca do Konkursu Głównego 44. FPFF

fot. Kamil Złoch/gdynia.pl

Na wniosek Akson Studio, producenta „Solid Gold” w reżyserii Jacka Bromskiego, film zostaje przywrócony do Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film „Solid Gold” został wycofany z Konkursu Głównego 44. FPFF po tym jak produkcja nie przeszła kolejnej kolaudacji, która stanowi warunek szerokiej dystrybucji i prezentacji na festiwalach filmowych.

  • W piśmie, jakie otrzymaliśmy w piątek po południu, Michał Kwieciński, Prezes Zarządu Akson Studio potwierdził, że Telewizja Polska odstąpiła z powodów formalnych od umowy koprodukcyjnej filmu „Solid Gold”. W związku z tym producent poprosił o przywrócenie filmu do Konkurs Głównego 44. FPFF, na co zgodziło się Jury pod przewodnictwem Macieja Wojtyszki – mówi Leszek Kopeć, Dyrektor 44. FPFF.

Zmieszanie wokół filmu wynika z konfliktu między producentem i dotychczasowym koproducentem filmu. Porozumienie osiągnięte w przeddzień zakończenia Festiwalu, spowodowało, że organizacja takiej samej liczby pokazów „Solid Gold”, jak w przypadku wszystkich pozostałych filmów konkursowych, jest niestety niemożliwa.

Pokazy:

Sobota, 21 września

  • 11.00 Teatr Miejski
  • 16.30 Teatr Miejski
  • 17.15 Sala 5 w Kinie Helios

Miejsca na seanse są dostępne tylko dla posiadaczy akredytacji i karnetów.

Film przedstawia mafijno-polityczne malwersacje finansowe prowadzone za pomocą parabanku Solid Gold oraz linii lotniczych Air Pomerania. Obraz opowiada o grupie policjantów którzy prowadzą dochodzenie w sprawie biznesowo-politycznych powiązań na Pomorzu. Grupa ma za zadanie rozpracowanie przestępców zajmujących się budowaniem piramidy finansowej o ogromnym zasięgu. Śledztwo zatacza coraz szersze kręgi i obnaża powiązania świata biznesu, służb i przestępczości zorganizowanej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24