23.09.2019 08:04 1 mike/SM Wejherowo

Niebezpieczne znalezisko w Wejherowie: Dzieci wykopały niewybuch

Fot. SM Wejherowo

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowe (20 września) popołudnie w Wejherowie. Dzieci, które bawiły się nieopodal ulicy Świętej Anny, wykopały granat pochodzący z czasów II wojny światowej. Na szczęście, nic nikomu się nie stało i nie doszło do wybuchu, choć jak przyznało jedno z dzieci, po odkopaniu odrzuciło znalezisko w inne miejsce.

Do zdarzenia doszło około godziny 15:00. Na jednej z posesji przy ulicy Świętej Anny dzieci wykopały niewybuch. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze straży miejskiej i policji. Mundurowi pilnowali terenu do czasu pojawienia się saperów.

Przy granacie zastano dwoje dzieci. Jedno z nich przyznało się, że po wykopaniu znalezisko rzuciło w inne miejsce, pod ogrodzenie. Na szczęście, nie doszło do wybuchu. Niebezpieczne miejsce zabezpieczono, a teren otaśmowano – relacjonuje Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo

Znaleziskiem okazał się granat F1, używany przez żołnierzy Armii Czerwonej w czasie II wojny światowej i produkowany później w okresie PRL. Saperzy przybyli na miejsce po około trzech godzinach od ujawnienia niewybuchu. Podczas szczegółowego sprawdzania terenu wykopano drugi, podobny granat. Mimo to nie było konieczności ewakuowania mieszkańców okolicznych domów. Cała akcja została zakończona około godziny 18:20.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24