01.10.2019 13:27 0 Gol

Ruszyły zapisy na zawody kolarskie Gran Fondo Gdynia

Mat. pras.

Dokładnie 24 maja 2020 roku obędzie się trzecia edycja zawodów kolarskich Gran Fondo Gdynia. We wtorek (1 października) wystartowały zapisy online.

Gran Fondo Gdynia to wyścig kolarski dla amatorów w Polsce. W jego pierwszej edycji – w 2018 roku – wystartowało 350 kolarzy. W 2019 roku na liście startowej znalazło się już ponad 1200 miłośników dwóch kółek.

Myślę, że w pierwszym roku przekonaliśmy polskich kolarzy, że Gran Fondo Gdynia to nowa jakość na naszym rynku – mówi Michał Drelich, dyrektor wyścigu. – Naszym ogromnym atutem jest bez wątpienia trasa – malownicza, pagórkowata, wymagająca, ale nie bardzo trudna, ze startem i metą w samym sercu Gdyni, czyli na Skwerze Kościuszki. A co chyba najważniejsze, w pełni bezpieczna dla kolarzy, ponieważ w 100% wyłączona z ruchu drogowego na czas trwania wyścigu. To prawdziwa rzadkość na wyścigach dla amatorów, nie tylko w Polsce. Wiele z nich rozgrywanych jest na krótkich pętlach lub przy częściowo otwartym ruchu drogowym. My umożliwiamy naszym zawodnikom rywalizację na długiej, 134- lub 80-kilometrowej pętli, a droga jest w całości dla nich.

Zapisy do startu w Gran Fondo Gdynia 2020 wystartowały 1 października. Rejestracja dostępna jest poprzez portal SlotMarket.pl. Pierwsze 500 pakietów startowych dostępnych będzie w najniższej cenie 150 złotych. Podczas rejestracji, będzie można także wpłacić środki na rehabilitację jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy w historii, Ryszarda Szurkowskiego, który w ubiegłym roku uległ bardzo poważnemu wypadkowi podczas amatorskiego wyścigu w Niemczech.

Organizatorzy przedstawili na konferencji prasowej tegorocznych Gran Fondo Coffee Riders, czyli swoistych ambasadorów wyścigu w całym kraju, którzy przez najbliższe miesiące będą pomagać amatorom przygotować się do startu w imprezie. Zostali nimi:

Mirosław Bieniasz (Tarnów) – pomysłodawca i prowadzący Bieniasz Bike Team, w którym z sukcesami trenują najlepiej zapowiadający się młodzi zawodnicy z terenu Tarnowa i okolic. Współorganizator, wraz z Karoliną Kruszyńską, treningów wg idei coffee ride zarówno z kolarzami, jak i kolarkami. Miłośnik dobrej kawy, w tym Kawy dla Kolarzy.

Tamara Górecka-Werońska (Kraków) – pierwsza w Polsce kobieta, wykonująca zawód bikefitterki, czyli osoby dbającej o dobre dopasowanie roweru do sylwetki kolarza. Właścicielka dwóch sklepów rowerowych w Krakowie, współorganizatorka popularnej inicjatywy Profidea dla Kobiet, mającej na celu zarażenie kobiet pasją do kolarstwa.

Ewa Kołodziej (Warszawa) – okrzyknięta Ministrą Kolarstwa i Sportu. Organizuje w Warszawie rowerowe „ustawki” dla kobiet, także tych zupełnie niezaawansowanych kolarsko. One najpierw przechodzą szkolenie w Grupie Dziewczyn Kompletnie Zielonych, a Ministra Ewa wspiera je na każdym kroku. Ma misję, by jak najwięcej kobiet zachęcić do aktywności na dwóch kółkach.

Mikołaj Paszkowski (Gdynia) – miłośnik kolarstwa, od 16 lat instruktor spinningu, pracujący w trójmiejskich klubach fitness. Współzałożyciel serwisu rowerowego oraz organizator coffee ride’ów w swojej społeczności lokalnej.

Szymon Puchałka (Tychy) – z kolarstwem związany od 26 lat, najpierw jako zawodnik MTB, potem również kolarz szosowy. Był serwisantem w Młodzieżowej Kadrze Narodowej w 2016 roku, dziś prowadzi profesjonalny sklep i serwis rowerowy. Pomysłodawca i lider tyskiej grupy kolarzy amatorów „Luźna Łyda”.

Mikołaj Pytel (Warszawa) – #KrólRowerów. Były klubowy zawodnik szosowy. Do dzisiaj aktywnie uczestniczy w treningach i zawodach kolarskich oraz triathlonowych, zarówno wspierając indywidualne przedsięwzięcia, jak i organizując cykliczne eskapady rowerowe. Zapalony hokeista oraz instruktor cyklingu i instruktor kolarstwa. Od 16 lat prowadzi sieć sklepów i profesjonalnych serwisów rowerowych, specjalizujących się w sprzęcie szosowym oraz triathlonowym.

Andrzej Specjał (Bydgoszcz) – aktywny kolarz, który powrócił do tej dyscypliny po latach przerwy. Dziś prowadzi vloga Bike Specjal, na którym dzieli się swoim doświadczeniem i odpowiada na liczne pytania znajomych i nieznajomych: jak zacząć, jak do wspólnej pasji przekonać partnera i przyjaciela, co jeść, by wspomóc swój trening, jak pogodzić pasję do kolarstwa z życiem rodzinnym i prowadzeniem firmy. Lider Lokalnej Grupy Kolarskiej w Bydgoszczy.

Oskar Pluciński (Rzeszów) – wszechstronnie uzdolniony kolarz młodego pokolenia, z powodzeniem ściga się zarówno w maratonach, cross country, przełajach i na szosie. Próbował również swoich sił w enduro. Najlepszy kolarz wśród stomatologów i najlepszy stomatolog wśród kolarzy!

Paweł Raja (Wrocław) – propaguje kolarstwo wśród pracowników korporacji, prowadząc firmę świadczącą usługi z zakresu floty rowerowej dla firm. Pomysłodawca jednego z pierwszych mobilnych serwisów rowerowych z dojazdem do klienta. Kolarz-amator powiązany ze środowiskiem polskiego skyrunningu.

Przemysław Gierczak (Łódź –Opoczno) – mówi o sobie „kolarz z odzysku”, więc przedstawia się jako ReCycling Rider, a od dzisiaj nawet ReCycling Coffee Rider. Człowiek-orkiestra, na co dzień trener kolarstwa pracujący z młodzieżą. Dyrektor sportowy, bloger z lekkim piórem, a w wolnych chwilach kolarz, któremu żaden rower nie jest straszny.

Monika Mojra Alimanovic (Kielce) – prowadzi bloga „Cycki na rowerze”, oprócz „kręcenia” kilometrów zajmuje się też propagowaniem profilaktyki raka piersi oraz namawia kobiety do pokochania własnego ciała i do jazdy na rowerze, w czym pomagają jej utworzone przez nią damskie ustawki – ,,Rowerowe Poniedziołchy”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...