05.10.2019 10:30 8 raz

Reda: Na Topolowej pojawi się nowe oznakowanie

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: Google Maps

Niektórym kierowcom jazda na skrzyżowaniach równorzędnych może sprawiać trudność. Wielu, niestety, nie do końca wie, jakie na takich obowiązują zasady. Tak bywa m.in. na ulicy Topolowej w Redzie.

Mieszkam na ulicy Topolowej. Czy można byłoby ulicę Brzozową i Wiśniową oznaczyć pierwszeństwem przejazdu tak jak było wcześniej? – napisała w pytaniach do burmistrza jedna z mieszkanek Redy. – W okresie letnim turyści, jak wiadomo, omijają korki ulicą Obwodową, Kazimierską i dalej. Już wiele razy, wyjeżdżając z Topolowej, mogłabym wyjechać z pierwszeństwem, narażając się na stłuczkę.

Kobieta dodała, że kierowcy i tak ustępują zawsze jadącym Brzozową czy Wiśniową, "bo wiedzą, że mało który kierowca tam respektuje skrzyżowanie równorzędne".

Jak jednak odpowiedzieli urzędnicy, taki system organizacji ruchu został wprowadzony jako najbardziej optymalny i jest bezpieczny, pod warunkiem stosowania się przez użytkowników drogi do przepisów ruchu drogowego.

W przypadku stwierdzenia łamania przepisów należy poinformować policję – stwierdziła Halina Grzeszczuk, zastępca burmistrza Redy. – Urząd Miasta w Redzie zleci w najbliższym czasie odświeżenie i uzupełnienie poziomego oznakowania drogi, a to nie pozostawi wątpliwości, co do przepisów, jakie w tym rejonie obowiązują.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24