03.10.2019 10:30 8 rp/TTM

Powiat wejherowski otrzyma cztery miliony na drogi

Fot.Daniel Zaputowicz/TTM

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie przyznano dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzięki niemu powstaną drogi w gminie Szemud czy rondo w Redzie.

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych to ponad 270 milionów złotych dla całego województwa pomorskiego. Cztery miliony trafią na drogi w powiecie wejherowskim. To jednak tylko połowa całej sumy, drugą część muszą wyłożyć samorządy.

Można żartobliwie powiedzieć, że wojewoda nie przyniósł nam pieniędzy na drogi – komentuje Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – A jak wiemy, to tylko połowa z tego, co będzie zainwestowane.

Fot.Daniel Zaputowicz/TTM

W powiecie wejherowskim, dzięki przyznanym funduszom, powstaną drogi na trasie Szemud–Karczemki w miejscowości Kielno, ale i rondo w Redzie u zbiegu ulic Obwodowej, Olimpijskiej i Rolniczej. To kluczowa inwestycja. Gmina Reda otrzymała na nią blisko dwa i pół miliona złotych.

To dofinansowanie umożliwi nam zrealizowanie całego zadania i w takim ważnym obszarze miasta spięcie ulic 12 Marca, Karłowicza z ulicą Polną – tłumaczy Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Również gmina Linia zainwestuje w drogi. Na ten otrzymała ponad 930 tys. złotych. Z kolei wójt gminy Krokowa z uśmiechem podpisywał umowę w Starostwie Powiatowym, bo dla niego nie tylko kwota (1,343 mln zł) była powodem do radości.

Fot.Daniel Zaputowicz/TTM

Fot.Daniel Zaputowicz/TTM

Korzystamy z możliwości rozłożenia na raty – podkreśla Adam Śliwicki, wójt gminy Krokowa. – Mamy spore problemy finansowe, a te raty pozwolą nam inwestować. Sławoszyno po 40 latach czekania doczeka się dzięki temu nowych dróg* – dodaje z dumą.

Fot.Daniel Zaputowicz/TTM

Uściski dłoni przypieczętowały podpisanie tych ważnych dla mieszkańców powiatu umów. Na wiosnę przyjdzie czas żeby zrealizować te umowy i wybudować drogi.

Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM Fot.Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24