10.10.2019 10:20 1 rp/TTM

Wyrok jeszcze nie zapadł, ale konie już są w dobrych rękach

Fot. Marek Trybański

Horror koni w stadninie na terenie Sławoszyna zakończył się kilka miesięcy temu. Zwierzęta zostały wyrwane z koszmaru, który zgotował im właściciel. W środę (9 października) oskarżony Mariusz B. nie stawił się na rozprawę, a ta będzie się ciągnąć dalej. Na szczęście – konie zdążył już o niej zapomnieć.

Skarłowaciałe z niedożywienia źrebaki, starsza, wychudzona klacz odizolowana od stada, bez siana i z wodą niezdatną do picia. Po potwierdzeniu anonimowego zgłoszenia, ze stadniny w Sławoszynie kilka miesięcy temu zabrano łącznie siedem koni. O tej sytuacji pisaliśmy więcej tutaj.

Mat. pras

Mat. pras

Dziś dzięki pracy wielu osób, wszystkie odzyskały siły. Niektóre zwierzęta już znalazły nowy dom i kochających właścicieli.

Kiedy przyjechała, to na widok człowieka odwracała się tyłem, pokazywała, żeby do niej w ogóle nie podchodzić – wspomina Zbigniew Okuliński, właściciel Lili. – Teraz to nasza przytulanka. Najważniejsze, że ten koń odzyskał wiarę w człowieka.

Fundacja Molosy Adopcje, która uratowała siedem koni, zrobiła to w dniu urodzin Diviego, jednego z nich.

To zdecydowanie najpiękniejszy prezent urodzinowy, nowe życie – wspomina Agata Niedziałek, Fundacja Molosy Adopcje.

Fot. Marek Trybański

Fot. Marek Trybański

W środę (9 października), w Sądzie Rejonowym w Pucku odbyła się rozprawa przeciwko byłemu właścicielowi zwierząt – niestety, z powodu nieobecności oskarżonego została ona odroczona. Jak twierdzą członkowie stowarzyszenia i fundacji, sprawa się zakończy, gdy mężczyzna odpowiedzialny za stan zwierząt odpowie przed sądem.

Wydaje mi się, że to mogło się dzisiaj skończyć, tym bardziej, że wszystkie dowody wskazują na to, że ten Pan zaniedbał te zwierzęta – komentowała po rozprawie Marta Kwiatkowska, prezes zarządu Stowarzyszenia Pomagaj Pomagać Różaland. – Prędzej czy później i tak będziemy musieli się spotkać. Teraz zrobiłam 350 kilometrów po to, żeby usłyszeć, że sprawa jest przełożona – dodała.

Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Mat. pras Mat. pras Mat. pras Mat. pras Mat. pras Fot. Marek Trybański Mat. pras Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Fot. Marek Trybański Mat. pras Mat. pras

Kolejna rozprawa wyznaczona została na 31 października.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24