10.10.2019 08:53 6 mike/Gdynia.pl

Gdynia zyska własną edycję gry 'Monopoly'

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Już wiosną 2020 roku Gdynia zyska własną edycję popularnej na całym świecie gry „Monopoly”. Na razie nie wiadomo, które ulice i dzielnice znajdą się na planszy – to rozstrzygnie się w otwartym głosowaniu. Jak podkreśla Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, formuła gry ma być dobrą rozrywką dla wszystkich gdynian i sympatyków miasta.

„Monopoly” to gra, która u młodszych osób rozwija myślenie logiczne i strategiczne, starszym zaś pozwala wczuć się w rolę zarządcy prestiżowych nieruchomości. W każdym przypadku liczy się jednak dobra rozrywka w tradycyjnej, planszowej formie. Już od wiosny 2020 roku mieszkańcy Gdyni i sympatycy miasta będą skorzystać z własnej edycji gry. A właśnie Gdynia jest szczególnie z nią związana.

Kilka lat temu Gdynia stała się jedynym polskim miastem na światowej edycji gry Monopoly. To bardzo nas ucieszyło i zarazem zwróciło uwagę, jak wielkie zainteresowanie miastem wynikało z tego faktu. Stąd między innymi decyzja o tym, by powstała wyłącznie gdyńska edycja. Chcemy stworzyć taką formułę gry, która będzie wspaniałą zabawą nie tylko dla gdynian, ale i dla naszych przyjaciół w całym kraju, i nie tylko – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Oprócz dobrej rozrywki dla osób niemal w każdym wieku, ważne są także walory promocyjne. Dzięki udziałowi w grze, można poznać albo przypomnieć sobie szczegóły i walory konkretnych miejsc. Jak można zatem przypuszczać, po gdyńskie wydanie „Monopoly” sięgną więc również turyści, którzy chętne odwiedzają Miasto z Morza i Marzeń.

Bardzo się cieszę, że mamy szansę promować miasto w tak nietypowy i ciekawy sposób. Właściciel marki Monopoly wybiera na swoich partnerów tylko miasta, które są już rozpoznawalne w świecie. W ten oto sposób dołączamy do elity miast takich jak Londyn, Nowy Jork, Sydney, a w Polsce Poznań czy Kraków – zaznacza Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Od momentu opatentowania gry minęły już niemal 84 lata. To klasyczna gra planszowa, której głównym założeniem jest symulacja handlu nieruchomościami. Pomysłodawczynią jest Elizabeth Magie. W 2008 roku Gdynia, jako pierwsze polskie miasto, znalazła się na planszy gry. Z kolei Gdańsk był pierwszym polskim miastem, które w 2014 roku zyskało własną planszę „Monopoly”.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24