13.10.2019 10:02 1 Kwt/siepomaga.pl

Pomóż uratować nóżki Leny. Pozostało niewiele czasu

Źródło: Siepomaga.pl

Błędne diagnozy i nieprawidłowe leczenie doprowadziły do niepełnosprawności Lenki, czyli czteroletniej mieszkanki Gdyni. Dziewczynka wiele wycierpiała, jednak nie traci pogody ducha. Pomóc jej może operacja biodra w Paley European Institute. Jenak pozostało niewiele czasu na zebranie potrzebnej kwoty, dzięki której zostanie przeprowadzony zabieg.

Pierwsze kroki dziecka to dla większości rodziców synonim radości. Dla rodziców Leny to skrywane łzy, strach i niepewność.

Nie można być przecież szczęśliwym, widząc kulejące, tracące równowagę dziecko, widząc ból związany z poruszaniem się czy słysząc coraz częściej pytanie: “Mamo, a dlaczego ja nie mogę tak jak inne dzieci?” – wyjaśniają rodzice Leny.

Czterolatka ma wrodzony niedorozwój kości udowej i zdiagnozowaną dysplazję biodra. Za nią trzy nieudane operacje, które nie pomogły, a nawet pogorszyły stan dziewczynki, gdyż powiększyła się różnica w długości nóżek. Młoda gdynianka zaczęła gorzej chodzić, a jej tkanki ulegają dalszym deformacjom.

Po latach wyczerpującego leczenia okazało się, że wada mogła zostać wyleczona jedną operacją w wieku około dwóch lat. My nie dostaliśmy takiej szansy. Przed operacjami tak bardzo wierzyliśmy, że całe cierpienie Lenki zostanie wynagrodzone sprawnością. Nic bardziej mylnego. Cały ból – Lenki i nasz – poszły na marne… Córeczka potrzebuje pilnie operacji, która zrekonstruuje miednicę i biodro i przygotuje ją do kolejnej operacji wydłużania chorej nogi. Nadzieję dał nam dr Paley z kliniki w USA, który podjął się operacji. Otrzymaliśmy plan leczenia, który w perspektywie kilku lat da Lenie szansę na pełną sprawność. Zabieg będzie bardzo skomplikowany, liczy łącznie kilkanaście procedur obejmujących staw biodrowy, miednicę, kość udową a także mięśnie, ścięgna i nerwy – dodają rodzice dziewczynki.

To są ostatnie chwile, aby operacja mogła zostać przeprowadzona. Rodzina za leczenie musi zapłacić, najpóźniej z początkiem grudnia. Operacja jest ostatnią nadzieją na normalne życie dla gdynianki. Marzeniem najbliższej rodziny Leny jest zobaczyć ją za kilka lat biegnącą z swoją młodszą siostrą.

Twoja pomoc jest dla nas bezcenna. Bądź z nami, by życie Lenki mogło być szczęśliwe – dodają rodzice Leny.

Źródło: Siepomaga.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24