10.10.2019 14:00 5 Kwt/UG Kosakowo

Rewa: Ulica Morska zmienia się nie do poznania

Źródło: Gmina Kosakowo

Ulica Morska w Rewie zostanie poszerzona. Drogę czeka również wymiana nawierzchni. Drogowcy nie zapomną także o budowie utwardzonego pobocza oraz przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Wiklinowej.

Ruszyły prace remontowe przy ulicy Morskiej w Rewie. Pozytywne zmiany odczują turyści i mieszkańcy gminy, którzy od dawna czekali na rozpoczęcie tej inwestycji.

Ulica Morska stanowi jedyną drogę w kierunku Rewy, a jak ważną rolę pełni w naszej gminie, można przekonać się podczas każdych wakacji – mówi Marcin Kopitzki, zastępca wójta gminy Kosakowo. – Dlatego rozpoczęty właśnie remont odcinka tej drogi ucieszy zarówno mieszkańców, jak i licznych gości. Środki finansowe na inwestycję pochodzą z budżetu wojewody, starosty oraz gminy Kosakowo, a prace wykonuje, wyłoniona w przetargu, firma Budowlano-Drogowa MTM z Gdyni. Łączny koszt zamknie się w kwocie około 761 tysięcy złotych – dodaje.

Komfort jazdy poprawi nowa nawierzchnia oraz utwardzone pobocze od niezabudowanej strony drogi. Na odcinku ponad 700 metrów od skrzyżowania z ulicą Wałową w kierunku Rewy jezdnia zostanie poszerzona. Dodatkowo poprawie ma ulec jakość zjazdów w kierunku posesji i chodnika wiodącego wzdłuż zabudowań. Z przebudowy drogi skorzystają również piesi. Przy skrzyżowaniu ulic Morskiej i Wiklinowej odtworzone zostanie przejście.

Wszystkie prace powinny zostać ukończone jeszcze w listopadzie bieżącego roku.

Źródło: Gmina Kosakowo

Źródło: Gmina Kosakowo

Źródło: Gmina Kosakowo

Źródło: Gmina Kosakowo

Źródło: Gmina Kosakowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24