13.10.2019 13:30 4 Kwt/mat.prasowe

Specjalne sensory zmotywują urzędników do uśmiechu

Mat. pras.

Urząd Miasta Sopotu zainwestował w uśmiech swoich pracowników. Niewykluczone, że specjalne sensory, które, analizując mimikę twarzy, liczą pojawiające się na niej uśmiechy, pojawią się także w innych tego typu placówkach. Rozwiązanie zaprojektował startup Quantum CX z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

System motywuje do uśmiechu urzędnika lub pracownika obsługi klienta podczas rozmowy z petentem. Narzędzie pozwala poprawić nastrój i lepiej funkcjonować między ludźmi. Pracownicy urzędu są postrzegani jako bardziej kompetentni i bardziej przyjaźni.

System jest tak stworzony, żeby głównie dawać wartość pracownikom. Jest on dla nich, ma im pomagać. Tutaj jest szereg benefitów, jest ich całkiem sporo. Zacznę od najbardziej przyziemnych. Pracownicy za uśmiech w kontakcie z klientem zyskują punkty, które wymieniają na vouchery do sklepów online. Za uśmiechy klienta zbierane są także drobne kwoty na cele charytatywne, które pracownik sobie ustalił. Czyli dana placówka zbiera, np. na schronisko dla bezdomnych zwierząt, które jest obok. Dzięki temu pracownicy realizują potrzebę altruistyczną pomagania innym. To jest drugi benefit. Trzeci to poprawa atmosfery w miejscu pracy. Jeżeli więcej się uśmiechamy, jeżeli więcej się do nas uśmiechają, to jesteśmy dla siebie życzliwsi, pomagamy, wspieramy siebie bardziej. To w efekcie powoduje przyjaźniejsze miejsce pracy. Po czwarte, i może nawet najważniejsze, długoterminowo pracownik lub nasz użytkownik zyskuje niesamowicie przydatny w życiu nawyk uśmiechania się – wyjaśnia Bartosz Rychlicki z CEO Quantum CX.

Pierwsze tego typu sensory pojawią się sopockim urzędzie miasta. Ich zadaniem jest przede wszystkim budowanie dobrych relacji między urzędnikami oraz mieszkańcami.

Urząd chce w ten sposób zachęcić pracowników oraz mieszkańców do wzajemnej życzliwości – dodaje Bartosz Rychlicki.

Urządzenia nie rejestrują ani dźwięku, ani obrazu, nie są przetwarzane także dane osobowe. Sensor z wykorzystaniem specjalnego algorytmu bada zestaw cech, które mogą wskazywać uśmiech.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24