10.10.2019 14:50 0 Gol

Siatkarskim turniejem uczczą urodziny Rumi

Fot. MOSiR Rumia

„W 65. urodziny Rumi wszyscy gramy w siatkówkę!” – takie hasło towarzyszy kolejnej z cyklu imprez, zorganizowanych z okazji jubileuszu. MOSiR Rumia wraz z mieszkańcami obchodzą urodziny miasta na sportowo. W klasyfikacji generalnej wszech czasów minimalnie lepsza jest drużyna czerwonych.

Turniej odbędzie się w hali MOSiR-u Rumia, w sobotę 12 października, w godzinach 10:00–18:00 (z oficjalnym otwarciem i poczęstunkiem ok. godz. 14:00).

Celem imprezy jest przede wszystkim uczczenie 65. rocznicy nadania praw miejskich Rumi, ale także popularyzacja piłki siatkowej jako dyscypliny sportu stanowiącej doskonałe urozmaicenie wolnego czasu, zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych – podkreślają organizatorzy.

Tradycyjnie wszystkie zespoły zostaną podzielone na dwa kolory (czerwony i niebieski). O kolorze koszulek danej drużyny zadecyduje losowanie. Mini mecze będą się odbywały na trzech boiskach równocześnie, zawsze pomiędzy czerwonymi a niebieskimi. Podczas imprezy zostanie rozegranych 65 setów. Organizatorami jubileuszowego turnieju są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Urząd Miasta Rumi.

Przypomnijmy, że pierwszy 50-setowy mecz siatkarski odbył w 2004 r. z okazji 50-lecia nadania praw miejskich Rumi. Pomysłodawcą setów był pan Tadeusz Piątkowski. W hali MOSiR-u rywalizowały drużyny: czerwona i niebieska. Zwyciężył zespół grający w czerwonych koszulkach 31:19. W kolejnych latach rozgrywano o jeden set więcej, czyli za każdym razem tyle, ile lat liczy sobie Rumia.

Oprac. własne

Wyniki pokazują, że na przestrzeni lat zwycięzcom bardziej sprzyjała czerwień. Dotychczasowy wynik spotkań to 8:7 dla czerwonych, a wszystkich setów – 431:424 dla czerwonych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24