16.10.2019 12:07 26 rp/TTM

Skład opału przegrał w sądzie. Czy zniknie na dobre?

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Już w styczniu 2019 roku wydał wyrok w tej sprawie. Apelacja właścicieli składowiska trwała kilka miesięcy. Ostateczna decyzja sądu zapadła 8 października. Składowisko opału ma zniknąć z Redy, a teren wrócić do jego właściciela, czyli Nadleśnictwa Gdańsk.

Co prawda, na składowisku w Redzie widać jeszcze wagony, hałdy węgla i załadowane nim ciężarówki, ale taki stan rzeczy ma się niedługo zmienić. Koszmar, którym przez kilkanaście lat żyją mieszkańcy i władze miasta, nie zakończy się jednak tak szybko. Wszystko wskazuje na to, że przeniesie się na ulicę Przemysłową do Wejherowa. Na tę chwilę wyrok jest jednak jednoznaczny.

Sąd oddalił apelację byłego już dzierżawcy i przyznał rację Nadleśnictwu Gdańsk – tłumaczy Łukasz Plonus, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Gdańsk. – Wnioskowaliśmy o wydanie naszej nieruchomości teraz mamy wszystkie prawa, żeby ją odzyskać. Formalności potrwają kilka tygodni.

Fot. TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Nadleśnictwo ma nadzieję, że jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca 2019 roku skład węgla zniknie z Redy. Prawomocność wyroku cieszy także samorząd miasta, który walczyć próbuje z firmą już od wielu lat. O szczegółach sprawy pisaliśmy wcześniej tutaj.

Teraz w końcu możemy odetchnąć z ulgą – zaznacza Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Minęło 12 lat, bo od 2007 roku walczymy z tym, co się w mieście pojawiło. Określałem to w sposób zdecydowany jako "wrzód" – dodaje.

Zdaniem wielu ten „wrzód” zniknie z tego miejsca, a zamiast tego najprawdopodobniej pojawi się działalność handlowa. Nowy plan przeznacza teren pod handel o powierzchni nie mniejszej niż 2000 metrów. Co dokładnie pojawi się w tym miejscu, czas pokaże.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Przypomnijmy, że składowisko, a zarazem sortownia opału najprawdopodobniej przeniesie się na ulicę Przemysłową do Wejherowa. Obecnie trwają tutaj przygotowania terenu. Widać także pierwszy sprzęt, który przeniesiony został z Redy.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24