16.10.2019 14:55 0 Kwt

Ekstremalny Rajd na Orientację wraca do miejscowości Bożepole Wielkie

Mat. pras.

"Harpagan", czyli Ekstremalny Rajd na Orientację, wraca do miejscowości Bożepole Wielkie. Będzie to już trzecia edycja rajdu w tej miejscowości – ostatni raz uczestnicy spotkali się w tym miejscu pięć lat temu.

Harpagan” odbędzie się w dniach 18–20 października 2019 roku. Jest to największa impreza na orientację w Polsce.

Dwa razy w roku, wiosną i jesienią, gromadzi ponad 1200 uczestników, a jej baza jest zawsze zlokalizowana w woj. pomorskim. Na czym to polega? Uczestnicy przemierzają swoje trasy korzystając z otrzymanych na starcie kolorowych map, na których zaznaczone są tzw. punkty kontrolne. Ich charakterystyka jest bardzo zróżnicowana: mogą to być zarówno elementy topograficzne (skrzyżowanie, górka, jezioro), jak i krajoznawcze (pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej, punkty widokowe, inne ciekawe miejsca). Po odnalezieniu takiego punktu w terenie, dokonywane jest jego potwierdzenie, poprzez zbliżenie chipa elektronicznego do stacji stojącej przy punkcie (chipa można wypożyczyć w Bazie Rajdu). W zależności od chęci i możliwości, pamiętając o limicie czasowym obowiązującym na danej trasie, uczestnik następnie zmierza do mety – informują organizatorzy tego wydarzenia.

Każdy z uczestników ma do wyboru jedną z 10 przygotowanych tras: pięć tras pieszych, cztery trasy rowerowe i jedna mieszana – 50 km pieszo + 100 km rowerem.

Jako pierwsze w piątkowy wieczór z placu startowego wyruszają trasy: piesze 100 km, 50 km oraz mieszana 150 km. W sobotę rano-rowerowe 20, 50, 100 i 200 km i pozostałe piesze: 10, 25 oraz 50 km.

Specjalnie z myślą o mieszkańcach gminy Łęczyce organizatorzy przygotowali ofertę startu na jednej z dwóch tras harpusiowych: uczestnicy poruszający się trasą pieszą na odcinku 10 km wystartują 19 października 2019 (sobota) o godzinie 11:30, natomiast trasą rowerową 20 km – o godzinie 12:30.

Orientacja jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi, łączy bowiem aktywność fizyczną i umysłową, w pięknych okolicznościach przyrody.

Mat. pras.

Mat. pras.

Mat. pras.

Mat. pras.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24