17.10.2019 08:00 10 mike/KWP Gdańsk

Drogówka sprawdzi kierowców zawodowych

Zdjęcie ilustracyjne/archiwum

Przez cały czwartek (17 października) na drogach województwa pomorskiego potrwa policyjna akcja „Truck & Bus”. Jak zapowiadają mundurowi, jej celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych w czasie przewozu osób i towarów. Policjanci sprawdzą też stan techniczny poszczególnych pojazdów i trzeźwość kierujących.

Choć wymaga się od nich najwyższych kwalifikacji, również kierowcom zawodowym zdarza się łamanie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Szczególna odpowiedzialność spada na kierujących autobusami, ale także kierowcy ciężarówek są ważnymi użytkownikami dróg. Celem czwartkowej akcji jest eliminowanie wszelkich nieprawidłowości w zakresie świadczenia usług transportowych.

Mundurowi zwrócą uwagę na stan techniczny pojazdów. W przypadku ujawnienia usterek, stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa, może się okazać, że dalsza jazda będzie niemożliwa. Sprawdzimy także stan techniczny pojazdu pod kątem jego uciążliwości dla środowiska – zapowiadają policjanci z komendy wojewódzkiej w Gdańsku.

Kierowcy zatrzymani do kontroli muszą się też spodziewać kontroli trzeźwości. W tym zakresie nikt nie będzie mógł liczyć na wyrozumiałość. Policjanci zapowiadają, że pozytywny wynik badania będzie skutkował zatrzymaniem prawa jazdy wszystkich kategorii i skierowaniem sprawy do sądu. Podobnie będzie w przypadku stwierdzenia, że dany kierowca prowadził pojazd pod wpływem substancji psychoaktywnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24