17.10.2019 12:45 69 rp/TTM

Za śmieci zapłacą jak za zboże

Fot. Damian Klechowicz/TTM

Nawet 60 złotych miesięcznie za niesegregowane śmieci – tyle przyjdzie płacić mieszkańcom gminy Luzino od nowego roku. Dotychczas wywóz odpadów kosztował około 11 złotych. Cena miała wzrosnąć do około 25 złotych. Na ostatniej sesji Rady Gminy Luzino jednogłośnie zadecydowano, że od teraz odbiór segregowanych śmieci będzie kosztował 30 zł.

Śmieci na wagę złota – mogą pomyśleć ci, którzy od nowego roku zapłacą niemal 300 procent więcej za wywóz śmieci. Radni starają się jednak studzić emocje, mówiąc, że taka sytuacja była nieunikniona.

Nam też ciężko przechodzi to przez gardło, ale mieszkańcy będą sporo płacić za wywóz odpadów – komentowała na sesji Aleksandra Meyer, radna gminy Luzino.

Winowajcą sporych podwyżek, zdaniem radnych, jest program rządowy 500+, prze który ilość śmieci wzrosła o 40 procent. Wzrosły także stawki środowiskowe na wysypiskach, czego konsekwencją są podwyżki dla mieszkańców gminy Luzino.

Będzie też podział na BIO odpady. Tutaj, na szczęście, będzie taniej. Co prawda, o dwa złote i cena wywozu takich odpadów wyniesie 28 złotych, ale zdaniem radnych – to zawsze jakiś plus całej tej sytuacji.

Podczas obrad X sesji Gminy Luzino nie zabrakło też innych kontrowersji. Poruszono m.in. temat niezadowolenia z prac wykonawcy hali sportowej w Luzinie. Wójt gminy zadecyduje, czy sprawa znajdzie swój finał w sądzie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24