17.10.2019 15:33 3 rp/fb

Rok 2020 Rokiem Zaślubin Polski z Morzem

Źródło. miastopuck.pl

Miasto Puck mogło dziś (17 października) oficjalnie ogłosić dobrą nowinę o ustanowieniu roku 2020 Rokiem Zaślubin Polski z Morzem. Włodarze odkrywają co chwilę nowe karty, pokazując co czeka nas w lutym przyszłego roku. Jest też oficjalne logo.

W trakcie ostatniego posiedzenia sejmu tej kadencji posłowie podjęli uchwałę o ustanowieniu roku 2020 Rokiem Zaślubin Polski z morzem w Pucku. Za uchwałą głosowało 425 posłów.

Mogę z wielką radością ogłosić, że wczoraj zakończyliśmy 8 kadencję Sejmu bardzo ważną dla mnie uchwałą – komentuje na swoim facebookowym profilu Kazimierz Plocke.

Wspólna inicjatywa Kazimierza Plocke i Hanny Pruchniewkiej sprawiła, że obchody ważnego dla Kaszub święta będą jeszcze bardziej spektakularne.

Przygotowujemy się do obchodów – ochoczo zapowiada burmistrz Pucka.

Poznaliśmy też logo setnej rocznicy zaślubin, które będzie wykorzystane przez Puck do promowania wydarzenia. Przedstawia ono czerwoną liczna stoo, przy czym zera tworzą znak nieskończoności, zaś górna część jedynki to biało-czerwona flaga. Przez liczbę przepleciona jest błękitna wstęga z falami. Taki projekt został przygotowywany przez urzędników Pucka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24