19.10.2019 17:00 0 NW/gdynia.pl

Gdynia powiększa centrum biznesowe

Źródło: gdynia.pl

We wtorek (15 października) wmurowano kamień węgielny pod budowę 3T Office Park. Oznacza to, że w Gdyni powstaje sporych rozmiarów kompleks biurowy. Obiekt ma stanąć przy ulicy Kazimierza Górskiego, naprzeciwko Narodowego Stadionu Rugby. Nowy biurowiec gotowy do użytkowania będzie w połowie 2021 roku.

3T Office Park to ponad 54 tysiące metrów kwadratowych powierzchni użytkowej i 38 tysięcy metrów kwadratowych najmu. Budynek będzie uzupełnieniem Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz powierzchni przy ulicy Łużyckiej, podaje Gdynia.pl.

Już wiele lat temu zdecydowaliśmy się, aby planistycznie przeznaczyć ten obszar miasta pod rozwój biznesu i usług. Mamy świadomość, że budowa nowych przestrzeni biurowych kreuje rozwój Gdyni. Ta inwestycja to kolejny bardzo ważny projekt z tego punktu widzenia. Chcemy przyciągać do Gdyni firmy i inwestorów, którzy tworzą bardzo nowoczesne miejsca pracy. Do tego, by lokowali swoje przedsiębiorstwa w Gdyni, potrzebne są właśnie takie miejsca – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. – To wielki projekt, ale też znakomicie zlokalizowany, blisko ulicy Łużyckiej, która stała się już centrum biznesowym, ale też Drogi Gdyńskiej. Jestem przekonany, że to miejsce jest skazane na sukces. Już dzisiaj są firmy, które za dwa lata chcą wynająć tu przestrzeń. To bardzo radosna wiadomość – dodaje.

Źródło: gdynia.pl

Źródło: gdynia.pl

Zakończenie budowy nowego kompleksu biurowego planowane jest na II kwartał 2021 roku. Wówczas 3T Office Park stanie się największym kompleksem biurowym w Gdyni. 15 października podczas wmurowania kamienia węgielnego pod obiekt podpisany został przez m.in. prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka akt erekcyjny. Swój podpis złożyli także inwestor biurowca i prezes zarządu 3T Office park Sergiusz Gniadecki oraz Dariusz Wierzyński, członek zarządu PORR, generalnego wykonawcy inwestycji.

Źródło: gdynia.pl

Źródło: gdynia.pl

W ramach inwestycji powstać mają trzy połączone ze sobą naziemne łączniki wież. Budynki wyposażone zostaną w dwupoziomowy parking podziemny, który pomieści 420 samochodów. Jak zaznacza Urząd Miasta Gdyni, obiekt uzyskał również certyfikat BREEEAM Interim. Jest to odznaczenie, jakie przyznaje się budowlom spełniającym wysokie wymogi ekologiczne. Kompleks otrzymał też odznaczenie Budynek bez barier Fundacji Integracja. Oznacza to, że jest on w pełni przystosowany, w swych założeniach, do pracy i poruszania się osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: gdynia.pl

W dzisiejszych czasach niezmiernie istotne jest by nie tworzyć jedynie miejsca do pracy, ale żeby ta przestrzeń biurowa spełniała najwyższe standardy pod względem ekologicznym czy dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Tak stało się z naszym projektem – podsumowuje Sergiusz Gniadecki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24