18.10.2019 14:40 2 mike/mat. pras.

Ostatni rower Mevo opuścił fabrykę

Fot. archiwum

Tym razem obyło się bez dodatkowych opóźnień. Zgodnie z zapowiedziami, firma Nextbike GmBH poinformowała o zakończeniu produkcji wszystkich rowerów, które mają być dostępne we flocie Mevo. Tym samym październikowy termin realizacji zamówienia, o którym wcześniej informowaliśmy, został dotrzymany.

Na ten moment czekaliśmy bardzo długo. Cieszymy się, że możemy oficjalnie potwierdzić, w ślad za fabryką w Niemczech, że zostały wyprodukowane już wszystkie rowery Mevo – mówi Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska. I dodaje, że rowery, po testach w Niemczech, najpierw trafią na kolejne testy, na warszawski Żerań, a później trafią do Gdańska.

Już niebawem zatem mieszkańcy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot będą mieli do dyspozycji pełną flotę 4080 pojazdów. To z pewnością korzystnie przełoży się na możliwości sprawniejszego wypożyczenia jednośladów. Na razie po pomorskich drogach porusza się 1900 rowerów Mevo, a kolejnych 700 jest przygotowanych do odbioru. Pozostałe jednoślady przechodzą testy. Przypomnimy – wedle wcześniejszych zapowiedzi komplet rowerów miał być dostępny w połowie sierpnia, jednak tego terminu nie udało się dotrzymać.

Fot. archiwum

Mimo początkowych problemów technicznych i organizacyjnych, Mevo cieszy się niesłabnącą popularnością. Do połowy października liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 170 tysięcy osób, które przez ponad pół roku dokonały przeszło dwóch milionów wypożyczeń.

Rowery Mevo są najbardziej zaawansowanymi technologicznie jednośladami w Polsce. Wyposażone są m.in w komputer pokładowy, GPS, czytnik kart RFID. Testowane są wszystkie elementy m.in. poprzez generowanie zwrotów, wypożyczeń, korzystanie z funkcji postoju. Testy przeprowadzają pracownicy operatora systemu. Są to dedykowane osoby z Działu IT, Działu Utrzymania i Operacji oraz Serwisu Wdrożeniowego – czytamy na stronie Nextbike.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24