19.10.2019 15:00 5 NW/UM Rumia

Rumia: Kolizyjne skrzyżowanie to już przeszłość

Źródło: UM Rumia

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic Starowiejskiej, Wybickiego i Roszczynialskiego w Rumi. Prace związane z modernizacją tamtejszej infrastruktury dobiegły końca w nocy z czwartku na piątek (17/18 października).

Jedno z najbardziej kolizyjnych skrzyżowań w Rumi przeszło do historii. W krótkim czasie udało się m.in. przebudować nawierzchnię skrzyżowania, przeprowadzić prace związane z instalacją energetyczną, zamontować sygnalizację świetlną, wykonać oznakowanie pionowe i poziome. Wycięto także kolidujące z inwestycją drzewa, podaje Urząd Miasta Rumi.

Źródło: UM Rumia

Prace modernizacyjne na terenie Rumi ruszyły 2 września br. Koszt tej inwestycji wyniósł około 1,3 miliona złotych. Wkład finansowy miasta w ten projekt wyniósł 670 tysięcy, natomiast pozostałe środki dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Jest to jedna z trzech inwestycji, które chcemy zrealizować wspólnie z urzędem marszałkowskim. Kolejne, oczekujące, to przebudowa ronda Jana Pawła II oraz budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego aż do granicy z Kazimierzem – zapowiada Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

Źródło: UM Rumia

Wszelkiego rodzaju remonty, nim zaczną cieszyć mieszkańców i odwiedzających, wpierw dają się we znaki. Nie inaczej było tym razem, gdyż utrudnienia związane z przebudową odczuwali kierowcy, piesi jak i pasażerowie komunikacji miejskiej. Linie autobusowe o numerach: 84,86, 87 i 173 kursowały w tym czasie na innych trasach. Te, w piątek (18 października) zostały przywrócone.

Źródło: UM Rumia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24