21.10.2019 13:40 3 Kwt/UM Rumia

Są razem już ponad 50 lat, na dobre i na złe

Źródło: UM Rumia

Mają za sobą 50 lat wspólnego życia i mnóstwo dobrych wspomnień. Mowa o mieszkańcach Rumi, a dokładniej – o sześciu małżeństwach, które świętowały złote gody.

Spędzili ze sobą 50 lat w zdrowiu i chorobie, w dobrych i złych chwilach. Teraz nadszedł czas przyznania prezydenckich medali. Ceremonia odbyła się w miniony czwartek (17 października) na terenie Miejskiego Domu Kultury w Rumi.

Złote gody, czyli 50-lecie pożycia małżeńskiego, świętowali Jerzy i Jadwiga Kopińscy, Stanisław i Teresa Dziura, Edmund i Agnieszka Miotke, Jan i Ewa Marcinkowscy, Roman i Krystyna Andrzejewscy oraz Mieczysław i Celestyna Niećkowscy.

Niewiele dłużej stąpam po tym świecie niż jesteście państwo w związku małżeńskim. To pokazuje, że można przejść przez życie w atmosferze zgodności i zrozumienia. Nam pozostaje tylko brać z państwa przykład oraz życzyć zdrowia i wytrwałości – powiedział Piotr Wittbrodt, wiceburmistrz Rumi.

Jubilaci otrzymali odznakę „Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, czyli medal w kształcie stylizowanej, sześciopromiennej, srebrzonej i oksydowanej gwiazdy o średnicy 35 mm, z ornamentowanymi promieniami łączącymi jej ramiona.

Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia źródło: UM Rumia źródło: UM Rumia

W trakcie uroczystości wystąpili artyści, którzy odtworzyli utwory z lat młodości jubilatów. Zwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24