21.10.2019 15:20 5 mike/Airport.gdansk.pl

Gdańskie lotnisko wciąż liderem punktualności

Fot. Ola Mikołajczak

„Punktualnie jak w Gdańsku” – to zestawienie nadal pasuje do Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Lotnisko zachowało status lidera, jeśli chodzi o duże porty lotnicze w Polsce, pod względem punktualności startów i lądowań.

W połowie września informowaliśmy, że wśród siedmiu największych polskich lotnisk, gdańskie znalazło się na pierwszym miejscu w klasyfikacji punktualności. Z zestawienia, które odnosi się do minionego miesiąca, wynika, że stolica Pomorza obroniła tę pozycję, choć warto zaznaczyć, że współczynnik punktualności w całym kraju wzrósł do 85,85%. W Gdańsku wynosi on 88,84%. Średnie opóźnienie lotów w przypadku gdańskiego portu lotniczego to 18 minut. Najbardziej punktualnym przewoźnikiem pozostaje Air Baltic (100%), a najmniej – KLM (77,53%).

Dane te podaje portal pasażer.com, powołując się na raport firy VariFlight, monitorującej rzeczywisty czas operacji lotniczych. W raporcie bada się punktualność wylotów, mierzoną 30-minutowym opóźnieniem startu rejsu spod bramki lub ze stanowiska postojowego w porównaniu z deklarowanym czasem startu rejsu. Uwzględniono jedynie porty lotnicze obsługujące rozkładowy ruch lotniczy. Ten sposób mierzenia opóźnienia przyjmowany jest jako globalny standard w branży lotniczej – czytamy na stronie internetowej gdańskiego lotniska.

Drugie miejsce wśród najbardziej punktualnych dużych lotnisk w Polsce przypadło Poznaniowi (88,02%), a trzecie – Wrocławiowi (85,41%). Na dalszych pozycjach znalazły się: Katowice (84,98%), Modlin (83,82%), Kraków (81,94%) i Warszawa (68%). Jeśli chodzi o mniejsze lotniska, największą punktualność odnotowano w porcie lotniczym Szczytno-Szymany.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24