22.10.2019 13:40 0 Kwt/gdynia.pl

Gdynia: Ekipa filmowa buduje nową torpedownię

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Bulwar Nadmorski w Gdyni zobaczymy w kolejnych odcinkach niemieckiego serialu pt. „Sloborn”. Od kilku dni pracują w tym miejscu scenografowie, którzy budują torpedownię. Zdjęcia w Gdyni i okolicy realizowane będą do 7 grudnia. Ekipę filmową spotkamy również w Pucku i Helu.

Scenariusz serialu zakłada nakręcenie kilku scen w dawnej hali montażowej torped w Babich Dołach. Jednak z powodu złego stanu technicznego tego budynku, scenarzyści zostali zmuszeni do zainstalowania konstrukcji, która ma odtworzyć to miejsce.

Serial będzie opowiadać o społeczności wiejskiej na idyllicznej wyspie Sloborn na Morzu Północnym, która przeżywa swoje typowo ludzkie dramaty i tragedie, nie przeczuwając, że na wyspę trafił śmiertelny wirus, który rozprzestrzenia się powoli i cicho. Do tego stopnia bezwzględnie, że wreszcie również nawet ci najbardziej łatwowierni dowiadują się w sposób najbardziej bolesny, iż chodzi tutaj o początek katastrofy. Zagrozi ona już nie tylko pokojowi panującemu na ich wyspie, lecz cywilizacji stworzonej przez człowieka w wymiarze ogólnoświatowym – informuje gdyński urząd.

W serialu będzie można podziwiać grę aktorską pochodzącej z Berlina Emily Kusche i Wotana Wilke Möhringa. W produkcji wystąpi też kilku polskich aktorów oraz statyści, m.in. z Gdyni.

Premierę serialu zaplanowano na 22 lipca, na godzinę 22:00, na drugim kanale niemieckiej telewizji ZDF.

Do tej pory Torpedownię w Babich Dołach mogliśmy zobaczyć w takich produkcjach, jak "Czterej pancerni i pies", "1983", w serialu "Kryminalni" oraz filmie fabularnym "Superwizja".

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24