22.10.2019 12:03 11 mike/UW Gdańsk

Jest kolejna zgoda wojewody ws. budowy drogi S6

Fot. archiwum

Jak poinformował serwis prasowy wojewody pomorskiego, wydane zostało pozwolenie na realizację kolejnego odcinka drogi S6. Tym razem chodzi o fragment między miejscowościami Szemud i Luzino. Na decyzję wojewody czeka zatem już ostatni odcinek z Bożegopola Wielkiego do Szemuda.


Aktualizacja, godz. 21:30

Jak poinformowała GDDKiA, decyzja wojewody dotyczy odcinka Luzino–Szemud i, tak jak poprzednie, ma rygor natychmiastowej wykonalności. Nie zmieniają się też terminy wydania wszystkich czterech decyzji – jest to IV kwartał 2019 roku.

Trasa S6 między Luzinem a Szemudem będzie mieć długość 10,3 km i jest zlokalizowana w powiecie wejherowskim na terenie gmin Luzino oraz Szemud. Droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju.


Wszystko wskazuje na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, do końca 2019 roku Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, wyda pozytywne decyzje odnośnie do budowy wszystkich czterech odcinków trasy S6 w regionie. Przypomnijmy – dotąd pozwolenia zostały wydane dla fragmentów z Chwaszczyna do Gdyni i Szemuda. W poniedziałek (21 października) poinformowano o pozytywnym zaopiniowaniu kolejnego z odcinków – między miejscowościami Szemud i Luzino. Na zgodę wojewody czeka zatem już tylko odcinek Bożepole Wielkie–Luzino.

Źródło: GDDKiA

Budowa drogi ekspresowej S6 została ujęta w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych. W przyszłości trasa będzie pełnić funkcję korytarza transportowego, który połączy Obwód Kaliningradzki z zachodem Europy. Dla mieszkańców powiatu wejherowskiego najważniejsze jest jednak odciążenie drogi krajowej nr 6, która przebiega m.in. Małe Trójmiasto Kaszubskie, Bolszewo, Gościcino czy Kębłowo. Ruch tranzytowy, który obecnie mocno daje się we znaki kierującym, zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną Trasę Kaszubską.

Trasa Kaszubska, czyli pomorska część S6, składa się z trzech odcinków, które biegną od Bożegopola Wielkiego do Luzina, dalej do Szemudu i następnie do Chwaszczyna i węzła Gdynia Wielki Kack. Tu nowa droga spotka się z istniejącą Obwodnicą Trójmiasta. Koszt ponad 40-kilometrowej (Bożepole Wielkie – Luzino 10,4 km, Luzino – Szemud 10,26 km, Szemud – Gdynia Wielki Kack 20,2 km) inwestycji to ok. 1,5 mld zł – podaje Urząd Wojewódzki w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24