22.10.2019 11:26 0 Gol

Asseco Arka lepsza od Śląska o dwa punkty!

W czwartej kolejce rundy zasadniczej Energi Basket Ligi Asseco Arka Gdynia na wyjeździe pokonało WKS Śląsk Wrocław 85:83. Aż 33 punkty dla gdynian zdobył Josh Bostic.

Ciekawe spotkanie, bardzo intensywne zarówno w ataku, jak i defensywie, masa sportowych emocji. Niepokoić może jedynie aż 15 strat żółto-niebieskich – napisał po tym spotkaniu gdyński klub.

Śląsk rozpoczął bardzo dobrze, bo po trójce Michała Gabińskiego prowadzili 6:2. Asseco Arka odpowiedziała na to serią 8:0, w której wyróżniał się Leyton Hammonds. Później, po rzucie z dystansu Grzegorza Kamińskiego, przewaga gdynian wzrosła do ośmiu punktów. Odpowiadał na to Devoe Joseph, ale ostatecznie to goście po 10 minutach wygrywali 27:22. W drugiej kwarcie zespół trenera Andrzeja Adamka szybko doprowadził do wyrównania, a po kontrze wykończonej przez Torina Dorna zdobył małą przewagę! Później do ataku włączał się również Kamil Łączyński i to Asseco Arka musiała gonić wynik. Sytuację zmieniali Krzysztof Szubarga oraz Bartłomiej Wołoszyn, a po pierwszej połowie wygrywali 46:45.

Trzecią kwartę WKS Śląsk rozpoczął od serii 7:2 i dzięki kontrom wykończonym przez Devoe Josepha zdobywał przewagę. Po akcjach Aleksandra Dziewy wrocławianie odskoczyli na dziewięć punktów. Straty odrabiał przede wszystkim Josh Bostic, a po rzutach wolnych Dariusza Wyki goście ponownie wychodzili na prowadzenie. Wszystko zmieniały trójki Mathieu Wojciechowskiego – dzięki niemu po 30 minutach było 69:66. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana, ale to gdynianie musieli gonić. Rzut z dystansu Armaniego Moore’a sprawiał, że mieli małą przewagę. W samej końcówce niezwykła akcja 2+1 Kamila Łączyńskiego doprowadziła do remisu! Asseco Arka miała sześć sekund – Krzysztof Szubarga podał do Devonte Upsona, a ten efektownym wsadem zapewnił swojej ekipie zwycięstwo 85:83!

Najlepszym strzelcem Asseco był Josh Botic z 33 punktami, 7 zbiórkami i 3 asystami. Mathieu Wojciechowski zanotował dla gospodarzy 27 punktów i 8 zbiórek.

Dodajmy, że w środę (23 października) gdyńskich koszykarzy czeka teraz pojedynek w ramach rozgrywek 7DAYS EuroCup. Podopieczni trenera Przemysława Frasunkiewicza we Włoszech zmierzą się z Dolomiti Energia Trento.

WKS Śląsk Wrocław – Asseco Arka Gdynia 83:85 (22:27, 23:19, 24:20, 14:19)

WKS Śląsk Wrocław: Wojciechowski 27, Łączyński 16, Joseph 15, Dziewa 8, Gabiński 8, Dorn 7, Custer 2, Chrabascz 0, Jodłowski 0, Leńczuk 0, Musiał 0, Żeleźniak 0

Asseco Arka Gdynia: Bostic 33, Hammonds 12, Upson 12, Wołoszyn 8, Szubarga 5, Hrycaniuk 4, Moore 4, Kamiński 3, Emelogu 2, Wyka 2, Czerlonko 0, Kaszowski 0