22.10.2019 14:52 1 mike/Gohel.pl

Wyremontują część drogi do Helu jeszcze w 2019 roku

Fot. Gohel.pl

O ile pozwoli na to aura, w grudniu 2019 roku powinien zakończyć się remont dwukilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej nr 216 między Juratą a Helem. Docelowo cała droga powinna być wyremontowana w ciągu najbliższych pięciu lat.

Pod koniec września br. Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu, uzgodnił z Mieczysławem Strukiem, marszałkiem województwa pomorskiego, wstępny harmonogram modernizacji drogi prowadzącej do miasta. W miniony wtorek (15 października) ogłoszono przetarg na realizację tego zadania.

To odcinek drogi od Hel-Bór do (za) przejazd kolejki wąskotorowej. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w 2019 roku i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zakończą się jeszcze w grudniu 2019 roku – informuje helski magistrat.

Zakres robót obejmuje m.in. kompleksową wymianę nawierzchni na wspomnianym odcinku, a także uzupełnienie poboczy i odtworzenie oznakowania poziomego.

Docelowo cały odcinek między Juratą a Helem ma zostać wyremontowany w ciągu najbliższych pięciu lat. Z ustaleń między burmistrzem miasta a marszałkiem województwa wynika, że każdego roku modernizowane będą kolejne dwa kilometry wspomnianej trasy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24