23.10.2019 08:45 0 Kwt/www.airport.gdansk.pl

Będzie kolejne połączenie lotnicze z Gdańska – do ukraińskiego Zaporoża

Fot. Ola Mikołajczak

Od 30 marca 2020 roku będzie można szybko i wygodnie przedostać się z Gdańska do południowo-wschodniej Ukrainy. Linie lotnicze Wizz Air ogłosiły nowe połączenie Gdańska z Zaporożem. Samoloty będą latały w to miejsce aż dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki.

Obecnie z Gdańska można polecieć m.in. do Kijowa, Lwowa, Charkowa, a od 29 października – do Odessy. Zaporoże to kolejne ukraińskie miasto, które zostanie skomunikowane z Trójmiastem. Lot potrwa około dwie i pół godziny.

Ogłaszamy jeszcze więcej ekscytujących wiadomości dla naszych klientów z Ukrainy, podkreślając tym samym zaangażowanie Wizz Air w tym kraju. Jako pionier podróży lotniczych z najniższymi taryfami na Ukrainie, zawsze staramy się stymulować rynek i reagować na rosnące zapotrzebowanie na niskokosztowe bilety i wspaniałe wrażenia z podróży. Dodanie nowego, już piątego lotniska, w Zaporożu, do naszej siatki połączeń na Ukrainie jest dla nas ważnym kamieniem milowym – powiedział Johan Eidhagen z Wizz Air.

Zaporoże leży nad brzegiem Dniepru i liczy 749 tys. mieszkańców. Jest piątym co do wielkości na Ukrainie i jednym z największych miast przemysłowych tego kraju. Najważniejszą atrakcją turystyczną Zaporoża jest Rezerwat Narodowy Chortyca, jeden z siedmiu cudów Ukrainy.

Źródło: Airport.gdansk.pl

Ceny biletów zaczynają się od niecałych 20 euro. Szczegółowe godziny lotów będą wkrótce dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24