26.10.2019 13:30 0 Kwt/UM Gdynia

Więcej rowerów Mevo na ulicach Gdyni

Fot. Kamil Złoch/Gdynia.pl

Na ulicach Gdyni pojawi się więcej rowerów Mevo. Zakończyła się produkcja pełnej floty jednośladów. To dobra informacja dla gdynian, którzy przyzwyczaili się do korzystania z rowerów metropolitalnych, wypożyczając je do tej pory ponad 54 tysiące razy.

Pomimo kłopotów operatora systemu, o których pisaliśmy w tym artykule dostawy nowych jednośladów mają być realizowane według przyjętego harmonogramu. Gdynianie na wypożyczonych rowerach jeżdżą do pracy, po zakupy czy chociażby na rekreacyjną przejażdżkę. W niemieckiej fabryce zakończyła się produkcja ostatnich rowerów. Teraz czekają je testy wszystkich najważniejszych funkcji – zwrotów, wypożyczeń, postoju czy czytników kart RFID.

Na ten moment czekaliśmy bardzo długo. Cieszymy się, że możemy oficjalnie potwierdzić, w ślad za fabryką w Niemczech, że zostały wyprodukowane już wszystkie rowery Mevo – powiedział Paweł Orłowski, prezes Nextbike Polska.

Obecnie łączna liczba użytkowników z miasta wynosi ponad 28 tysięcy osób. Do tej pory gdynianie przejechali aż 167 tysięcy kilometrów, wypożyczając rowery ponad 54 tysiące razy. Średnio jedna przejażdżka to dystans około trzech kilometrów.

Wśród najpopularniejszych stacji w Gdyni znajdują się te przy śródmiejskiej plaży, przy Dworcu Podmiejskim SKM, Węźle Franciszki Cegielskiej i przy molo w Orłowie. Aktualnie gdynianie mogą na terenie miasta korzystać z około 250–350 rowerów, w zależności od awarii i wyczerpanych baterii. Mieszkańcy całego Obszaru Metropolitalnego mogą korzystać z około 1900 rowerów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24