23.10.2019 08:00 3 mike/KWP Gdańsk

Środa pod znakiem 'Prędkości' na pomorskich drogach

Fot. archiwum

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, przez całą środę (23 października) na pomorskich drogach można się spodziewać wzmożonych kontroli, w ramach akcji „Prędkość”. Głównym celem działań będzie redukcja zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

To właśnie przekraczanie dozwolonej prędkości jest najczęstszą przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na drogach. Aby zminimalizować ryzyko wypadków, policjanci przeprowadzają cykliczne akcje prewencyjne. Jedna z nich będzie realizowana w środę na pomorskich drogach.

Mundurowi wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami będą patrolować pomorskie drogi, zwłaszcza w miejscach w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzi czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Policjanci apelują, bo mimo sprzyjającej aury, zachować czujność na drogach. Nie tylko opady deszczu mogą pogarszać warunki jazdy. Kierującym może przeszkadzać także oślepiające słońce czy liście, które zalegają na drogach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24