23.10.2019 15:05 0 mike/Wejherowo.pl

Młodzi francuscy chórzyści odwiedzili Wejherowo

Fot. Wejherowo.pl

Wysłuchali historii o Wejherowie, zwiedzali miasto, a za gościnę podziękowali francuską piosenką. Grupa ponad 20 uczniów z okolic Rouen, tworzących chór dziecięcy przy Stowarzyszeniu „Europe Echanges”, odwiedziła Wejherowo. Wizyta młodych chórzystów jest efektem wymiany młodzieży polsko-francuskiej.

Wizyta w wejherowskim ratuszu miała dla młodych francuzów wymiar edukacyjny. Goście mogli zatem wysłuchać ciekawych historii o założycielu miasta, Jakubie Wejherze i zwiedzić salę historyczną. Otrzymali też materiały promocyjne. Były i akcenty artystyczne, bo w podziękowaniu za miłe goście przyjęcie wykonali francuską piosenkę. W spotkaniu uczestniczyli zastępcy prezydenta Wejherowa – Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz.

Fot. Wejherowo.pl

Stowarzyszenie „Europe Echanges” tworzy siedem gmin leżących wokół miasta Rouen (Normandia) we Francji. Od lat współpracuje ono z sześcioma krajami, w tym z Polską. W bieżącym roku minęły już 22 lata od podpisania porozumienia między władzami Wejherowa a stowarzyszeniem. Dwa lata temu do współpracy dołączyło także Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Efektem współdziałania są m.in. wzajemne wizyty młodzieży z obu krajów.

Przyjechaliśmy do Wejherowa na cztery dni. Mieszkamy w nowym obiekcie w Bieszkowicach i realizujemy bogaty program naszej wizyty, która jest owocem wymiany młodzieży polsko-francuskiej – mówi Helena Zych, przedstawiciel władz Stowarzyszenie „Europe Echanges”.

Fot. Wejherowo.pl

W czerwcu orkiestra dęta z okolic Wejherowa gościła we Francji. W programie wizyty francuskiego chóru znalazł się m.in. koncert w wejherowskiej Państwowej Szkole Muzycznej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24