25.10.2019 07:50 1 mike/KPP Wejherowo

Zatrzymano podejrzanego o październikowe kradzieże

Fot. archiwum TTM

W październiku pewien złodziej skutecznie utrudniał życie mieszkańcom Wejherowa i okolic. W ciągu kilkunastu dni dokonał co najmniej trzech kradzieży. Ostatecznie podejrzany 37-latek trafił w ręce wejherowskich kryminalnych. Dodatkowo podczas zatrzymania okazało się, że prowadził pojazd, mimo cofniętych uprawnień, a ponadto był pod wpływem narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Przez cały październik w Wejherowie dochodziło do uciążliwych kradzieży. Pierwsza z nich miała miejsce w nocy z 1 na 2 października – z hali magazynowej zniknął sprzęt o wartości 4000 złotych. Do kolejnego zdarzenia doszło 12 października; w tym przypadku była to próba włamania do automatu na myjni samochodowej. Natomiast w minioną niedzielę (20 października) sprawca ukradł z niezamkniętego garażu elektronarzędzia i kanister z paliwem.

Praca kryminalnych z Wejherowa przyniosła efekty. Jako podejrzanego o dokonanie opisywanych przestępstw wytypowano 37-letniego mężczyznę. Udało się go zatrzymać w ubiegły poniedziałek, gdy poruszał się samochodem. Przy okazji stwierdzono, że popełnił kolejne przestępstwa.

Mężczyzna kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień oraz pod wpływem narkotyków. Policjanci odzyskali także część ukradzionego sprzętu. Mężczyzna spędził dwie noce w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, usiłowania włamania oraz kradzieży, jak i posiadania narkotyków – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Sąd Rejonowy w Wejherowie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na trzy miesiące. Za kradzieże 37-latek może trafić na 10 lat do więzienia. Mężczyzna odpowie też za posiadanie narkotyków, prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień i pod wpływem substancji odurzających.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24