29.10.2019 10:07 0 rp/TTM

Szalona, redzka Senioriada za nami!

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Nie po raz pierwszy seniorzy mieli okazję do wspólnej zabawy i nauki. Fabryka Kultury wraz z Miejską Biblioteką Publiczną już po raz drugi przygotowali ogromną potańcówkę. Poprzedził ją pokaz mody, kabaret i lekcja z policjantem.

Podczas trwającego trzy godziny piątkowego (25 października) spotkania emocji nie brakowało, a niejednemu młodemu imprezowiczowi mogłoby zabraknąć tchu. Zaczęło się z rozmachem i teatralną gracją – panie i panowie zaprezentowali się w strojach z lat ubiegłych, m.in. z lat 50., 60. XX wieku. Jak podkreślają, to te lata, które pamiętają najlepiej.

Stroje, które prezentują moi koledzy i koleżanki, w dużej mierze należą do mojej prywatnej kolekcji – mówi Hanna Bronk, mieszkanka Redy. – Sama sobie uszyłam te kreacje, mam też skłonność do trzymania takich perełek i teraz mogły się przydać.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Modele i modelki mogli się przespacerować po czerwonym dywanie jak po światowym wybiegu i trzeba przyznać, że czuli się tam jak ryba w w wodzie. Po takim artystycznym występie przyszedł czas na sporą dawkę dobrego humoru. Tego zdecydowaniem seniorom z Redy nie brakuje. Żarty sypały się niczym z rękawów, a goście nie mogli się powstrzymać od śmiechu.

To zdecydowanie szalona impreza z dużą fantazją, inwencją twórczą – Komentuje Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy. – Ważne, aby ludzie "srebrnego wieku" poczuli się swobodnie, że są ważni. U nas to już taka mała tradycja, teraz jest miejsce i czas na różnego rodzaju zabawy. Przy okazji seniorzy przekazują nam swoją dobrą energię, której im nie brakuje.

Poza tańcami, żartami i dobrym jedzeniem, był też czas na lekcję od funkcjonariuszy policji w Redzie o tym, jak się zabezpieczyć w razie zagrożenia.

Rozmawialiśmy na temat bezpieczeństwa w codziennym życiu i zagrożeń, które mogą napotkać osoby starsze – tłumaczy asp. sztab. Marcin Niedźwiedź z komisariatu w Redzie. – Mowa tu o zagrożeniach ruchu drogowego, kradzieżach i oszustwach. Jak wiadomo, to może dotyczyć nasz wszystkich, nie tylko seniorów – dodaje.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Podczas drugiej już Senioriady w Redzie nie zabrakło stoisk tematycznych. Można było sprawdzić swoje ciśnienie i tętno oraz stężenie glukozy we krwi. Pojawiły się stoiska dietetyka, kosmetyczki i coś dla fanów literatury – miniksięgarnia, z której cały dochód przeznaczony był na Puckie Hospicjum.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24