30.10.2019 14:10 0 Kwt/UM Gdynia

Wolontariusze, samorządowcy, politycy i ludzie kultury będą kwestować na cmentarzach

fot. Michał Puszczewicz/UM Gdynia

Na największych gdyńskich nekropoliach oraz na cmentarzach w Kosakowie i Rumi będzie można wspomóc Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Akcja rozpocznie się 31 października i potrwa do 3 listopada. Każdego roku w zbiórkę funduszy angażują się setki wolontariuszy. Wśród kwestujących nie zabraknie m.in. znanych i lubianych gdynian.

Wolontariuszy będziemy mogli spotkać na Cmentarzu Witomińskim przy ul. Spokojnej, w Kosakowie oraz na Cmentarzu Komunalnym w Rumi, a 1 listopada – także na cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu. W zbiórce ma wziąć udział około 1000 wolontariuszy, w tym lokalni samorządowcy, politycy czy ludzie kultury.

1 listopada około południa na Cmentarzu Witomińskim kwestować będzie prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, i radni miasta. Pojawią się też parlamentarzyści, sportowcy, projektanci mody czy dyrektorzy szkół. Wszystkich łączy jedna wspólna cecha – mają otwarte serca i chętnie niosą pomoc – mówi Kinga Mielnicka z Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

Pieniądze zebrane podczas podczas kwest zostaną przeznaczane m.in. na zakup sprzętu medycznego, leków czy artykułów spożywczych dla podopiecznych Hospicjum dla Dorosłych oraz dla Domu Hospicyjnego dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, w ramach listopadowej zbiórki udało się zebrać ponad 200 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24