31.10.2019 08:10 0 Kwt/mat.prasowe

Zbadaj się za darmo. "Biała Sobota" w Pucku

fot. zdjęcie ilustracyjne

W sobotę (9 listopada) w godzinach 10:00-17:00 na terenie Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku będzie można skorzystać z bezpłatnych badań.

Na przybyłych gości czekać będą lekarze i studenci medycyny, którzy przeprowadzą specjalistyczne konsultacje. Każdy mieszkaniec Pucka będzie mógł za darmo wykonać pomiar ciśnienia oraz nauczyć się w jaki sposób wykonać badanie piersi i jąder. Oprócz tego w tym dniu będzie można skorzystać z porad dietetycznych, zmierzyć poziom glukozy i cholesterolu oraz skorzystać z badania EKG.

Przyjmowanie pacjentów rozpoczyna się ok. godziny 10:00 i trwa do 17:00 (zwykle jednak akcja trwa dłużej ponieważ kończy się wraz z przyjęciem ostatniego pacjenta). Po przyjęciu pacjenta przeprowadzany jest pełny wywiad internistyczny, następnie jest on kierowany do gabinetu, w którym odbywa się pomiar glikemii i cholesterolu we krwi. Pacjent następnie przechodzi kolejno przez gabinet EKG, ocenę BMI, pomiar ciśnienia tętniczego. W międzyczasie można uczestniczyć w szkoleniach na ulokowanych pomiędzy gabinetami punktach – informuje UM Puck.

Białe soboty to studencka inicjatywa profilaktyczna jako propozycja rozwiązanie problemu ograniczonej dostępności do specjalistycznej opieki medycznej.

Organizatorami tego wydarzenia są Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne, Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio i Miasto Puck.

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24