07.11.2019 13:40 0 Kwt/UM Gdynia

The Royal Moscow Ballet wystąpi w Gdyni

Mat. pras.

Jeden z najlepszych zespołów baletowych na świecie wystąpi w Gdynia Arena już 9 listopada. The Royal Moscow Ballet zaprezentuje „Jezioro łabędzie”, czyli klasyczny balet w czterech aktach.

„Jezioro łabędzie” jest najważniejszym przedstawieniem w katalogu moskiewskich tancerzy, którzy sceniczną choreografię opanowali do perfekcji. Autorami choreografii są Marius Petipa i Lew Iwanow. Prapremiera legendarnego „Jeziora łabędziego” odbyła się w moskiewskim Teatrze Bolszoj 4 marca 1877 roku.

Historia opowiada o miłości pomiędzy Odettą a Zygfrydem. Nie brakuje w niej czarnego charakteru, wzruszeń i zwrotów akcji. To trzeba zobaczyć! Dzięki swojej uniwersalności i pięknu, „Jezioro łabędzie” od lat jest najchętniej oglądanym widowiskiem na świecie. Sztuka została adaptowana i opisywana w nowoczesnych formach artystycznych. Temat spektaklu pojawia się także w wielu filmach, np.: „Jak być kochaną”, „Księżniczka Tutu”, „Pożegnalny walc”, „Nigdy nie mów żegnaj”, „Anna Karenina”, a nawet w „Harrym Potterze” – mówi Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Przypomnijmy, że The Royal Moscow Ballet to jeden z najlepszych rosyjskich baletów klasycznych. Wielu jego tancerzy ukończyło prestiżowe szkoły baletowe w Rosji, niektórzy tańczyli nawet w osławionym Teatrze Bolszoj. Obecnie zespołem kieruje Anatoly Emelianov – dyrektor generalny i choreograf, a także rycerz Orderu Diagilewa. W repertuarze zespołu znajdują się najważniejsze przedstawienia klasyczne: „Jezioro łabędzie”, „Dziadek do orzechów”, „Don Kichot”, „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna”, „Giselle”, „Królewna Śnieżka” czy „Romeo i Julia”, a także choreografie współczesne.

Bilety na wydarzenie można kupić tutaj.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24