08.11.2019 08:34 3 Gol

Na Wzgórzu Wolności spotkają się dwie drużyny walczące o utrzymanie

Źródło: Gryf Wejherowo/Facebook

W meczu 17. kolejki na Wzgórzu Wolności o ligowe punkty powalczą zespoły rywalizujące o utrzymanie na drugoligowym szczeblu. W niedzielę (10 listopada) o godzinie 13:00 ostatni w tabeli Gryf Wejherowo podejmie sklasyfikowaną na 13. pozycji Elanę Toruń.

Historia najbliższego rywala wejherowskiego Gryfa sięga 1968 roku. Stworzony przy zakładzie Elana – producenta włókien poliestrowych – klub sportowy, w szybkim czasie stał się jednym z najpopularniejszych w Toruniu. W ostatnich latach Elana występowała w rozgrywkach III ligi, a w sezonie 2017/2018, w roku 50-lecia, piłkarze wywalczyli awans do II ligi oraz zdobyli regionalny Puchar Polski. W poprzednim sezonie zespół z Torunia należał do jednych z czołowych w lidze, zajmując na koniec rozgrywek czwarte miejsce. Co ciekawe, Gryf wówczas dwukrotnie znalazł sposób na pokonanie Elany – 3:1 oraz 2:0.

Z kolei trwający sezon, jak na razie, nie jest udany dla podopiecznych trenera Bogusława Pietrzaka. Elana w 16 rozegranych meczach uzbierała 18 punktów, co plasują ją na 13. miejscu. Nad strefą spadkową torunianie mają trzy „oczka” przewagi.

Natomiast Gryf ma o połowę punktów zdobytych mniej od Elany, co sprawia, że żółto-czarni noszą obecnie niechlubne miano „czerwonej latarni”. Przypomnijmy, że w poprzedniej kolejce WKS na wyjeździe wysoko przegrał z Górnikiem Polkowice 0:5 – zapewne gryfici będą chcieli się zrehabilitować za tę porażkę w niedzielnym spotkaniu. Elana do Wejherowa przyjedzie jednak podbudowana zwycięstwem u siebie nad Zniczem Pruszków 2:1.

Czy Gryf, tak jak w poprzednim sezonie, będzie górą nad Elaną? O tym przekonamy się 10 listopada.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24