08.11.2019 15:30 0 Kwt/UM Gdynia/ZDiZ Gdynia

Bieg Niepodległości w Gdyni. Uwaga na utrudnienia w ruchu!

Fot. archiwum/gdyniasport.pl

Bieg Niepodległości kolejny raz ruszy ulicami Gdyni. W tym roku gotowość startu w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim zgłosiło już 7500 osób. Ponad 4600 zmierzy się z dystansem 10 km.

Na uczestników biegu czekają koszulki i medale z ORP Błyskawicą.

Świąteczny poniedziałek na skwerze Kościuszki zainauguruje o godz. 9:00 młodzieżowy marsz nordic walking. Następnie na linii startu stawią się dorośli miłośnicy chodzenia z kijami, a po nich do rywalizacji przystąpią młodzieżowcy. Najmłodsi, w Biegu Malucha, będą mieli do pokonania 150 metrów. Bieg główny zaplanowano na godz. 15.00, a jego trasa tradycyjnie prowadzić będzie przez al. Jana Pawła II, ulice: Waszyngtona, Wiśniewskiego, Wendy, Świętojańską oraz bulwar Nadmorski – informuje UM Gdynia.

W związku z tym wydarzeniem, które odbędzie się 11 listopada, w godzinach od 14:00 do 17:30 zostaną wyłączone z ruchu ulice: Skwer Kościuszki, Jerzego Waszyngtona, Świętego Piotra, Tadeusza Wendy, Bernarda Chrzanowskiego, Polska (jezdnia w kierunku do skrzyżowania z ulicą Bernarda Chrzanowskiego), Janka Wiśniewskiego (pomiędzy Placem Konstytucji a Węzłem Ofiar Grudnia ‘70 na kierunku do Estakady Kwiatkowskiego), Jana z Kolna, Portowa, Plac Kaszubski, Świętojańska, Aleja Marszałka Piłsudskiego.

Ruch na ulicach będzie sukcesywnie przywracany, jak tylko uczestnicy bezpiecznie opuszczą poszczególne odcinki trasy biegu.

Dodatkowo 11 listopada między godzinami 6:00 a 18:00 zostanie zamknięta dla ruchu al. Jana Pawła II.

Parking na końcu al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim Morskiego Instytutu Rybackiego) będzie niedostępny od 6 listopada od godz. 8:00 do 12 listopada do godz. 10:00.

Od niedzieli 10 listopada od godz. 16:00. do 11 listopada do godz. 17:00 zamknięty będzie również parking przy bulwarze Nadmorskim (w sąsiedztwie Skweru Arki Gdynia).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24