08.11.2019 16:50 0 rp/TTM

Sesja gminy Wejherowo: Uroczyście, bez uchwał, ale za to z gratulacjami

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami uroczysta sesja gminy Wejherowo, która w tym roku świętuje swoje 85. urodziny. Dzisiejsze spotkanie było okazją do podsumowań, gratulacji i życzeń na kolejne lata.

Uroczysta sesja to jedno z wielu wydarzeń, jakie towarzyszą jubileuszowi gminy. W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli mieszkańcy, samorządowcy i przedstawiciele instytucji związanych z gminą.

Ta sesja z całą oprawą to główne wydarzenie związane z obchodami naszego jubileuszu – podkreśla Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo. – Zaproszenia skierowaliśmy, do wszystkich sołtysów, radnych, nie tylko tych obecnych. Cieszę się, że frekwencja dopisała. Są z nami mieszkańcy i wszyscy, którym zależy na naszej gminie.

Podczas uroczystości uhonorowani zostali m.in. mieszkańcy gminy. Jedną z wyróżnionych osób była Pani Agnieszka, która w tym roku również obchodzi 85. urodziny. W gronie wyróżnionych znalazł się także m.in. ks. kanonik Stanisław Bach, który otrzymał gryfa pomorskiego – najwyższe odznaczenie gminy Wejherowo.

To odznaczenie dla całego Zrzeszenia Kaszubko-Pomorskiego – komentuje ks. kanonik Stanisław Bach. – To docenieni nie tylko mojej pracy, ale i całej naszej grupy.

Dzisiejsze uroczystości były także okazją do podsumowań 85. letniej historii, wspomnień minionych wydarzeń i najistotniejszych inwestycji.

Najważniejsza była budowa kanalizacji sanitarnej w gminie – dodaje wójt. – Ma to kapitalne znaczenie dla środowiska, dla jakości życia i rozwoju gminy. W tym 5-leciu wybudowanie 90 kilometrów sieci kanalizacyjnej. Nie jesteśmy ju ż w tyle w stosunku do sąsiadów.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Podczas uroczystości nie zabrakło także występów artystycznych. Goście mieli też okazję obejrzeć specjalnie przygotowaną wystawę fotografii przedstawiających gminę Wejherowo na przestrzeni lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24