10.11.2019 19:30 0 NW

Gmina Wejherowo świętowała 85-lecie i Niepodległość

Fot. Anna Grzymkowska

W niedzielę (10 listopada) m.in. mieszkańcy, orkiestra, strażacy i przedstawiciele władz wzięli udział w Marszu Niepodległościowym. Dla gminy Wejherowo dzień ten był szczególnie ważny, ponieważ obchodziła ona także 85-lecie swojego istnienia.

Około godziny 11:00 z Gminnego Placu Pamięci w Bolszewie wyruszył Marsz Niepodległości, który zakończył się w Art Parku, koncertem Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo. Przemarsz otworzyli motocykliści oraz zabytkowe pojazdy. Uczestniczyli w nim zaś także rowerzyści, przedstawiciele władz, dorośli jak i dzieci.

Fot. Anna Grzymkowska

Fot. Anna Grzymkowska

W poniedziałek (11 listopada) obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jest to wyjątkowe święto i jedno z najważniejszych dla Polaków. Gmina Wejherowo swoje świętowanie rozpoczęła dzień szybciej, obchodząc jednocześnie swoje 85-lecie.

Ważne jest to, byśmy potrafili docenić to, co mamy czyli wolność i swobodę. Myślę, że to jest bardzo ważne, by wszystkie pokolenia pamiętały o tej historii, brali udział w takich wydarzeniach i zdawali sobie sprawę z ich rangi – mówił Henryk Skwarło, wójt gminy Wejherowo.

Fot. Anna Grzymkowska

Fot. Anna Grzymkowska

Podczas wydarzenia śpiewane były pieśni patriotyczne, a Koło Gospodyń Wiejskich w Orlu zadbało, by nikt z przybyłych nie wyszedł głodny. Nie zabrakło także tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

Fot. Anna Grzymkowska

Fot. Anna Grzymkowska

Zaś na Hali widowiskowo-sportowej w Bolszewie odbył się Turniej Piłki Nożnej dla OSP oraz Odlbojów.

Kapryśna listopadowa pogoda była tym razem łaskawa i sprzyjała świętowaniu, dzięki czemu marsz przyciągnął sporo zainteresowanych, którzy wspólnie rozpoczęli już obchody Święta Niepodległości.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24