11.11.2019 11:58 0 NW/gdynia.pl

Nowy budynek dla uczniów gdyńskiej Szkoły Podstawowej nr 16

Źródło: gdynia.pl

Gdyńska Szkoła Podstawowa nr 16 wybudowana w czasach PRL-u zmieni się nie do poznania. W grudniu zakończą się prace nad koncepcją i programem funkcjonalno-użytkowym rozbudowy placówki przy ulicy Chabrowej 43 oraz budowy nowego centrum sąsiedzkiego Przystań Chabrowa.

Szkoła Podstawowa nr 16 przejdzie gruntowny remont. Powstanie nowoczesna hala sportowa, nowe pomieszczenie dla filii miejskiej biblioteki czy sala do gotowania. Ponadto miejsce znaleźć ma się także dla kolejnej Przystani, czyli domu sąsiedzkiego i miejsce pracy dla Rady Dzielnicy Pustki Cisowskie-Demptowo, czytamy na stronie gdynia.pl.

Źródło: gdynia.pl

Źródło: gdynia.pl

Szkoła w budynku przy ulicy Chabrowej mieści się od 1962 roku. W lutym br. poddana została termomodernizacji, dzięki czemu budynek zużywa znacznie mniej ciepła. Na kolejny rok zaplanowana jest kompleksowa rozbudowa placówki. W ramach prac powstanie nowy budynek, w którym pojawi się hala sportowa i filia biblioteki nr 8. Na piętrze zaś swoje miejsce znajdzie Rada Dzielnicy. Tam wydzielone zostanie także pomieszczenie do gotowania i spotkań z mieszkańcami, informuje Urząd Miasta w Gdyni.

Źródło: gdynia.pl

O funkcjonalności nowego dziedzińca szkoły zadecydować mają uczniowie.

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, to centrum życia społecznego w dzielnicach. Bardzo się cieszę, że kolejna gdyńska szkoła zmieni swoje oblicze. Chciałbym zaprosić wszystkich uczniów do zgłaszania swoich pomysłów na urządzenie szkolnego dziedzińca. To wy, drodzy uczniowie, jesteście gospodarzami tego miejsca – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni,

Za nami kilka miesięcy intensywnych prac. Staraliśmy się pogodzić wiele potrzeb i znaleźć takie rozwiązanie, które z jednej strony wyeliminuje problem zmianowości, spowodowanej wydłużeniem nauki w szkole podstawowej do 8 lat, z drugiej – pozwoli stworzyć zupełnie nowe rozwiązania z myślą o mieszkańcach dzielnicy. Szkoła jest bardzo aktywna i prowadzi popołudniowe zajęcia sportowe i językowe dla dzieci i dorosłych i cieszę się, że jej rozbudowa nie jest już w planach, ale staje się faktem – dodaje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Źródło: gdynia.pl

Źródło: gdynia.pl

W związku z rozbudową Biblioteka Gdynia planuje dwukrotnie poszerzyć swój księgozbiór – do 14 tysięcy woluminów i wprowadzić głównie nowości, audiobooki i gry planszowe.

Zyskamy otwartą, nowoczesną i przyjazną przestrzeń z miejscem obsługi czytelnika, kącikami pracy indywidualnej, miejscem dla lektury w komfortowych warunkach oraz miejscem ekspozycji nowych zbiorów bibliotecznych. Ponieważ mieścimy się w budynku szkoły, wśród naszych czytelników nie brakuje też uczniów „szesnastki” – mówi Magdalena Kruszyńska, wicedyrektor Biblioteki Gdynia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24