12.11.2019 14:00 0 rp/TTM

Pomóż zapewnić zwierzętom ciepło w zimowe chłody

Fot. Marek Trybański/TTM

Przed nami chłody i minusowe temperatury za oknem. Pracownicy schronisk dla zwierząt przypominają: Zwierzęta marzną tak samo jak ludzie. Pomóc można w kilku drobnych gestach, które dla czworonogów często okazują się najważniejszymi prezentami w życiu.

W schronisku OTOZ Animals w Dąbrówce przebywa obecnie 300 zwierząt. Część z nich to staruszkowie oraz ofiary wypadków komunikacyjnych, które są w trakcie leczenia. Dla nich zima to najtrudniejszy okres w roku.

Staramy się, by każdy pies miał dobrze ocieploną budę i zimowe ubranko, jednak dla niektórych psów to za mało i pomimo usilnych starań, na dworze marzną – zaznaczają pracownicy schroniska. – Takie psy muszą zamieszkać w ocieplanych pomieszczeniach. A tak niewiele trzeba, by je ogrzać – dodają.

Przygotowania do najchłodniejszej pory roku ruszyły już pełną parą, a schronisko zorganizowało także zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Jak zaznaczają przedstawiciele placówki, jeżeli chodzi o samą karmę, to może być jej potrzebna nawet tona.

Fot. Marek Trybański/TTM

Potrzebna nam będzie karma, ale bardzo dobrej jakości – komentuje Anna Szczepaniak, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce. – Musi być bogata w mięso, ponieważ zimą zapotrzebowanie kaloryczne zwierząt wzrasta, żeby mogły przetrwać te mrozy.

Fot. Marek Trybański/TTM

Fot. Marek Trybański/TTM

Na liście najpotrzebniejszych rzeczy znajdują się także m.in.: ręczniki, koce, środki czystości, metalowe miski i kołnierze pooperacyjne. W walce z nadchodzącymi mrozami pomóc można także, wspierając akcję "Wiaderko Ciepła" dla zwierząt. Zebrane środki przeznaczone będą na ogrzewanie schroniska.

Wszystkie psy marzą o ogrzaniu się w cieple „domowego ogniska”. Jeśli nie możesz spełnić tego marzenia, ogrzej je „Wiaderkiem Ciepła” – zachęcają do akcji organizatorzy.

Fot. Marek Trybański/TTM

Źródło. Schronisko OTOZ Aminals

Pomóc można poprzez stronę Pomagam.pl lub bezpośrednio kontaktując się ze schroniskiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24