12.11.2019 11:10 0 rp/ fb

Wejherowski Chór Camerata Musicale zgarnął dwa złota

Źródło. facebook.com/musiceverywhere

Podczas V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere w Gdańsku, Wejherowski Chór Mieszany zaprezentował dwa programy konkursowe w kategoriach: Chóry Mieszane oraz Muzyka Sakralna, które przyniosły chórzystom aż dwa pierwsze miejsca.

Po wysłuchaniu 22 zespołów, biorących udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere w Gdańsku, jury postanowiło przyznać aż dwie nagrody dla Wejherowskiego Chóru Mieszanego Camerata Musicale pod dyrekcją Aleksandry Janus. Tym samym ekipa z Wejherowa zgarnęła pierwsze miejsca w dwóch spośród pięciu głównych kategorii, które przyznawało na festiwalu.

To nie pierwszy tak spektakularny sukces wejherowskiego chóru. W maju br. Camerata Musicale zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej "Kryształowa Kaplica" w Moskwie. Nie trzeba było długo czekać na kolejny, i to podwójny sukces.

Bardzo się cieszymy z podwójnego wyróżnienia – komentuje Aleksandra Janus, dyrygent chóru. – Myślę, że ten sukces zawdzięczamy ogromnej pracy i mobilizacji całego zespołu – dodaje.

Repertuar przedstawiono najpierw dwa tygodnie temu w Rumi na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. Tam zdobył on drugie miejsce.

Dzięki naszej ciężej pracy, udało nam się ten program udoskonalić – dodaje Aleksandra Janus.

Nasz region zyskał jednak nie dwa, lecz trzy tytuły. Żeński Chór Gaudeamus pod dyrekcją Marka Rogalskiego zdobył brąz w walce o tytuł w kategorii chórów jednorodnych.

Źródło. facebook.com/musiceverywhere Źródło. facebook.com/musiceverywhere Źródło. facebook.com/musiceverywhere

Organizatorami V Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej "Music Everywhere", który odbył się w Gdańsku, w dn. 8–10 listopada 2019 r., byli Stowarzyszenie Music Everywhere oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24