12.11.2019 11:02 0 Gol

'Ekologiczna' z Rumi mistrzem województwa!

Mat. pras.

Znakomicie podczas Finału XXI Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju chłopców spisała się drużyna Podstawowej Szkoły Ekologicznej w Rumi. Młodzi rumscy zawodnicy sięgnęli po złoto!

Mamy złoto. Jesteście wspaniali – pochwaliła się w mediach społecznościowych rumska placówka.

Finał wojewódzki rozegrano w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. W rywalizacji wzięło udział sześć najlepszych zespołów z województwa pomorskiego.

W meczu finałowym rumianie pokonali Szkołę Podstawową nr 48 z Gdyni dopiero po rzutach karnych. Jest to ogromny sukces „Ekologa” z Rumi, za co należą się duże brawa. Mecz finałowy i cały turniej stały na bardzo wysokim poziomie. Mecze były emocjonujące, a kibice zgotowali zawodnikom doskonałą sportową atmosferę – mówi Andrzej Byczkowski, dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie.

Klasyfikacja generalna

– 1. miejsce – Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi (Maksymilian Adamczyk, Bartosz Augustyniak, Kajetan Bieliński, Jakub Brzozowski, Tymon Doan, Jan Górecki, Franciszek Kisielewski, Marek Kokoszczyński, Stanisław Kołowrocki, Jakub Kopała, Wojciech Kozłowski, Łukasz Rybiński; opiekun drużyny – Andrzej Rybiński)

– 2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdyni

– 3. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 35 w Gdańsku

– 4. miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

– 5. miejsce – Szkoła Podstawowa we Wrześciu

– 6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Liniewie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24