16.11.2019 10:03 0 Kwt/GDDKiA

Uwaga na zmiany organizacji ruchu na Obwodnicy Trójmiasta!

Źródło: GDDKiA

W związku z budową drogi ekspresowej S6, na Obwodnicy Trójmiasta nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonie węzła Gdynia Wielki Kack.

Do tej pory zostały już ustawione znaki wprowadzające ograniczenie prędkości, natomiast dotychczasowe oznakowanie zostało usunięte. Na czas robót obowiązywać będzie oznakowanie poziome.

Docelowo ok. 18–22 listopada br. pasy Obwodnicy Trójmiasta zostaną zawężone do 2,75 m (lewy) oraz 3 m (prawy), podobnie jak w czasie budowy węzła Gdańsk Karczemki. Strefa ruchu będzie oddzielona od strefy robót betonowymi barierami. Tymczasowa organizacja ruchu będzie wprowadzona na odcinku od wiaduktu nad linią kolejową do Kościerzyny do wiaduktu nad ul. Nowowiczlińską. Pod koniec roku tymczasowa organizacja ruchu zostanie wydłużona za ul. Nowowiczlińską (patrząc w stronę Wejherowa) – informuje GDDKiA.

Okazuje się, że nowa organizacja ruchu jest niezbędna, aby móc przeprowadzić prace związane z robotami drogowymi i mostowymi w ciągu przyszłych jezdni zbiorczo-rozprowadzających, poszerzeniem korpusu drogowego obwodnicy i wykonaniem nowego węzła zespolonego Nowowiczlińska oraz z pracami związanymi z likwidacją istniejących sieci.

Kierowcy mogą także spodziewać się zmiany organizacji ruchu na ulicy Chwaszczyńskiej. Zmiany zostaną wprowadzone na przełomie listopada i grudnia. Zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Chwaszczyńskiej w rejonie miedzy łącznicami wjazdowymi/zjazdowymi z Obwodnicy Trójmiasta do Polifarbu na Kaczych Bukach. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo jedną jezdnią.

Zamknięcie ulicy Chwaszczyńskiej w rejonie węzła spowodowane jest koniecznością przebudowy uzbrojenia podziemnego oraz pracami nad przyczółkiem obiektu mostowego. Ponadto zamknięcie drogi krajowej nr 20 na odcinku Polifarb–Węzeł Kack umożliwi usunięcie kolizji energetycznych oraz teletechnicznych, wykonanie podpór obiektu mostowego, którego filary mają stanąć w środku istniejącej jezdni oraz rozpoczęciem prac z realizacją fragmentu jezdni Trasy Kaszubskiej – informuje GDDKiA.

Kolejna duża zmiana organizacji ruchu dla kierowców planowana jest za około rok.

Źródło: GDDKiA


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24