12.11.2019 14:55 4 mike

Czy Mevo jeszcze pojedzie? Obszar metropolitalny zaprasza do dialogu

Fot. archiwum TTM

Po dwóch tygodniach od rozwiązania umowy z dotychczasowym operatorem systemu Mevo, zarząd Obszaru Metropolitarnego Gdańsk–Gdynia–Sopot poinformował o rozpoczęciu audytu i ogłoszeniu dialogu technicznego, który ma potrwać do 20 grudnia, z możliwością przedłużenia tego terminu. Celem jest przygotowanie postępowania przetargowego, które powinno wyłonić nowy podmiot zarządzający systemem roweru miejskiego.

Z roweru Mevo pozostała już obecnie infrastruktura i same jednoślady, które zabezpieczono. Jednak zarówno samorządowcy, jak i przedstawiciele Obszaru Metropolitarnego Gdańsk–Gdynia–Sopot zapewniają, że przywrócenie działania systemu jest ich priorytetem. W tym celu ogłoszono dialog techniczny dotyczący przyszłości roweru miejskiego.

Odbędą się konsultacje z wykonawcami potencjalnie zainteresowanymi operowaniem i rozwojem systemem w przyszłości. Dialog techniczny nie jest osobnym trybem postępowania, w wyniku którego zostanie dokonany wybór wykonawcy. Pozwoli natomiast na opracowanie dokumentacji przetargowej, która uwzględni obecnie dostępne na rynku rozwiązania i w największym zakresie będzie odpowiadać potrzebom mieszkańców metropolii – wyjaśnia Alicja Mongird, rzecznik prasowy OMGGS.

Zgłoszenia do uczestnictwa w dialogu technicznym można składać do 26 listopada na adres e-mailowy: [email protected] lub osobiście, w siedzibie OMGGS (ul. Długi Targ 39/40, 80–830 Gdańsk). Przewidywany czas zakończenia konsultacji to 20 grudnia, jednak termin ten może ulec przedłużeniu. Więcej informacji oraz stosowany formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Przypomnijmy – po odrzuceniu propozycji ugody ze strony spółki NB Tricity, 28 października zarząd Obszaru Metropolitarnego Gdańsk–Gdynia–Sopot zadecydował o rozwiązaniu umowy z operatorem systemu Mevo, o czym poinformowaliśmy tutaj.

W ocenie Zarządu OMGGS dalsza współpraca z nierzetelnym kontrahentem nie rodzi nadziei na poprawę. Decyzja o odstąpieniu od umowy pozwoli natomiast uruchomić gwarancję bankową, jaką zabezpieczony jest kontrakt i odzyskać część zainwestowanych pieniędzy – poinformowali wówczas przedstawiciele obszaru metropolitalnego w komunikacie prasowym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24